Top-Fight.cz - bojové sporty
matus juracek oktagon 30

Byl jsem tvrdší a víc jsem chtěl zápas ukončit, není spokojený Pukač s výsledkem

Zápas, který měl být ozdobou OKTAGONu 30, nabídl fanouškům nepříliš atraktivní podívanou s kontroverzním výsledkem. Oba bojovníci se nechali svázat taktikou a rozhodně se nepouštěli do žádných velkých akcí.

První kolo se dalo přisoudit Slávistovi Juráčkovi, který s přehledem držel střed klece, i když bez velké úderové aktivity. Od druhé pětiminutovky začal přebírat otěže zápasu Diamantový Čávo a bodoval hlavně tvrdými lowkicky.

Po konci zápasu se jako vítězové cítili samozřejmě oba a například Ondřej Novotný prohlásil, že rozhodně neviděl vyhrát Matúše. Rozhodčí byli kupodivu jiného názoru a jeden dokonce zvládl nabodovat zápas 30:27 pro Juráčka!

„Cokoliv teď řeknu není myšleno proti Matúšovi, on ten zápas nebodoval. Ale myslím si, že jsem vyhrál. Byl jsem tvrdší. To je důvod, proč jsem se považoval za vítěze. Podívejte se, co si myslí lidé na sociálních sítích.“

Je pravda, že výrok rozhodčích vyvolal obvyklou bouři nevole, která ale přichází po každém těsném zápase. Pro Matúše úplně nehraje fakt, že se opakuje stejný scénář jako v souboji s Primerou, kterého také vidělo vyhrát velké množství fanoušků.

Slávista si je naopak svou výhrou jistý a nabídl i argumenty, které podle něj jeho vítězství potvrzují.

Výsledek Matúš Juráček – Robert Pukač

„Takhle blízko po zápase to každý vidí ve svůj prospěch. Dvě kola jsem tlačil. On mi šel po noze, já to buď blokoval nebo dal zadní kontr. Byl to takový amatérský box. Chyběla tam KO agrese, prostě se to tak vyvinulo, ale na signifikantní údery jsem byl lepší. Větší dobu jsem držel střed oktagonu, což na mé poměry není zvykem. Ať si každý píše, co chce. Já to nedělám kvůli lidem, ale kvůli sobě. Samozřejmě chyby tam byly, příště už je neudělám a budu zase o krok lepší. MMA takhle taktické někdy bývá. Díky Robovi za zápas.“

Matúš vyzval po zápase Matého Kertésze, ale ten má dohodnutý zápas s Veličkovičem. Robo Pukač naopak nenavázal na výhru proti Malachovi a bude potřebovat bezpodmínečně uspět v dalším zápase.

Zde přinášíme samotné video a vyjádření o zápase.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email