top fight logo export web
Milan Ďatelinka se vyjádřil k Oktagonu 22

Internet je plný odborníků, ale pak neudělají ani deset kliků! Porážka s Karlosem mi pomohla, vyhlíží návrat Ďatelinka

Jedna z největších slovenských nadějí se letos plánuje vrátit v plné parádě a pořádně rozvířit vody střední váhy organizace OKTAGON. Milan Ďatělinka se naposledy ukázal v kleci loni koncem března na turnaji OKTAGON 22.

V hlavním taháku celé akce čelil v životním zápase Vémolovi. Ve hře byl titul šampiona střední váhy, který ale mohl získat pouze Milan. Karlos nedokázal splnit váhový limit mistrovského zápasu, a tak bojoval jen o svou čest.

Očekávaná událost měla jednoznačný průběh. Ďatělinka kopl laxní highkick, Karlos jej bleskově dostal na zem, kde se projevil obrovský rozdíl ve zkušenostech. V čase 2:12 prvního kola odklepal slovenský borec škrcení a mohl jít do šatny zpytovat svědomí a přemýšlet, kde nastala chyba.

“Prohru s Karlosem vnímám jako největší kariérní zkušenost. Neříkám, že jsem rád, že jsem prohrál, ale věřím, že tato porážka bude takovou odrazovou dráhou nahoru. Hodně mi pomohlo okolí, rodina atd. Samozřejmě na internetu se najde milion odborníků, kteří jsou nejchytřejší. Opravdu mi to ale hodně dalo, porážka dokáže někdy nastartovat tu kariéru úplně jiným směrem než kdybych třeba celou dobu vyhrával. Byla to pro mě taková ozdravující porážka. Věřím, že ty získané zkušenosti dokážu zúročit na moje plusy a budu vyhrávat.“

Milan přišel o čtyřzápasovou vítěznou sérii, ale vzhledem k situaci ve střední váze, se může brzy zařadit do okruhu titulových uchazečů. Vše se bude odvíjet od aktivity v kleci a dobrých výsledků. Obnovené premiéry po více než roční pauze se snad dočkáme v průběhu jara.

“Hodně lidí si myslí, že jsem po porážce s Karlosem přestal zápasit. Tak tomu ale není. Chvíli jsem se sice z toho dostával, ale ta pauza nebyla kvůli tomu. Narodila se mi dcera, což byl hlavní důvod. Chtěl jsem doma pomoct a být první měsíce s rodinou. Teď se pomalu vracím zpět, jsem v tréninku. Tenhle rok to se zápasy vidím hodně pozitivně.  Naplánované ještě nic nemám, ale zhruba v dubnu bych mohl být na tisíc procent připravený. Musím si nechat čas na přípravu, abych se po té pauze dostal do co nejlepší formy. Pak bych chtěl zápasit mnohem častěji, ideálně každý třetí měsíc.“

Střední váha se dočká plnohodnotného šampiona na turnaji OKTAGON 31, který je naplánován na konec února. Od doby, kdy se Milan pokoušel urvat titul, prošla divize velkou proměnou a na vrcholu jsou nyní úplně nová jména.

„Změnilo se toho dost, váhovka je nyní ještě silnější, rozhodně nabrala na kvalitě. Když jsem předtím zápasil, tak tam ještě nebyl Pirát, byl tam Vémola a já pod ním. Teď se nabralo hodně silných jmen. Co se týče prvních příček, tak jsou to opravdu kvalitní soupeři. V boji o titul samozřejmě fandím Pirátovi, je to srdcař, dříč. Ale co se týče Patrika, tak ten je také hodně zkušený, možná trochu zkušenější než Pirát. Podle mě je to asi favorit. Já ale stojím při Pirátovi a budu mu držet palce, aby získal titul, když se to mně nepodařilo.“

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Stojí to za to. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení.

Registrovat se můžete zde.

betano mobil

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.