top fight logo export web
rcc ilic vyhra

Jokera Iliče vyzývají velká jména a letí žebříčkem vzhůru

Na MMA je krásné, jak se během jednoho zápasu může změnit vnímání veřejnosti ke zdánlivě odepisovanému borci.

Aleksandar Ilič byl u tuzemských fanoušků po jasné prohře s Karlosem Vémolou za nezdárka, který dokáže rozpoutat válku pouze na sociálních sítích, ale v kleci je krotký jako beránek.

Po tomto víkendu je ovšem všechno jinak, protože Srbský Joker v hlavním zápase turnaje RCC 12 ukončil světovou jednatřicítku Alexandera Shlemenka, to navíc naprosto šokujícím způsobem.

Osmatřicetiletý ruský veterán měl před tímto zápasem tři výhry v řadě a nic nenasvědčovalo tomu, že si na něm Ilič smlsne, jak na dobře naservírované svačince. Joker si ovšem podle svých slov přichystal naprosto geniální plán, který vyšel na jedničku.

„Nebylo to žádné štěstí, na tomhle kolenu jsme makali s týmem. Bylo vidět, že je nastavený hodně agresivně a půjde okamžitě dopředu. Jeho hlava byla v naprosto dokonalém úhlu, aby se to dalo trefit. Jsem z toho ale ve finále trochu smutný, protože Shlemenko byl jedním z mých idolů a jednou jsem ho dokonce požádal o fotku,“ potvrdil Joker, že koleno, které započalo konec ruského bohatýra, bylo pečlivě nacvičené, čemuž nahrál do noty i Srbův levácký guard.

Otázkou nyní zůstává, kam dále bude směřovat, protože v RCC by měl mít smlouvu pouze na jeden zápas. V OKTAGONu se s ním počítá.

Ondřej Novotný Srba hájil i po jeho jednoznačné porážce s Karlosem a nyní si samozřejmě neodpustil rychlou glosu na svém Twitterovém účtu.

vemola ilic hadky stvanice

“Joker Ilič zrovna přejel legendárního Shlemenka v hlavním zápase RCC, to za 20 vteřin. O něčem to vypovídá. O čem, nechám na vás. A s kým byste Iliče rádi viděli v OKTAGON MMA?”

Vše tedy bude záležet na sportovní výzvě a jak jinak, i na penězích. Ilič dostal v Rusku za svůj poslední zápas téměř tři miliony korun, což je asi cifra, ke které se na domácích turnajích nikdo ani nepřiblíží.

V RCC je o Jokera zájem, protože o odvetu stojí Shlemenko, který má pocit, že byl zápas ukončen předčasně a nově se přidal i Magomed Ismailov. Ilič navíc po poslední výhře poskočil na fantastické čtyřiapadesáté místo ve světovém žebříčku a podle toho bude chtít určitě odpovídající gáži.