top fight logo export web
Jon Marianek má pravdu! Zápasníci z OKTAGONu nemají ani na žrádlo, je přesvědčený fanoušek Dominik

Jon Marianek má pravdu! Zápasníci z OKTAGONu nemají ani na žrádlo, je přesvědčený fanoušek Dominik

Kontroverzní influencer Jon Marianek řekl jen to, o čem se ostatní bojí mluvit. Stačí se podívat, jak směšné platy dostávají řádoví zápasníci OKTAGONu.

Vždyť odměna za zápas nepokryje v drtivé většině případů ani náklady na přípravu. Nezbývá jim pořádně ani na žrádlo. Většina z nich se proto nemůže zápasení věnovat na profesionální úrovni a musí k tomu mít ještě jednu šichtu někde ve fabrice.

Jon Marianek má sice ego až po strop a pro nadávky nechodí daleko, ale v jednom má pravdu. Když nejste Karlos Vémola, tak si zápasením u OKTAGONu skoro nic nevyděláte. Vlastně nikoho ani moc nezajímáte. Kdežto zápasy influencerů a herců přitáhnou mnohem více diváků, protože už mají vybudovanou svou základnu fanoušků a sleduje je spousta lidí.

Stačí se nad tím zamyslet. Kdo z vašich přátel, kteří nesledují MMA, dokáže vyjmenovat alespoň pět bojovníků v OKTAGONu? Většina zná jen Vémolu, protože ten má prostor v médiích. Kdežto Jakuba Štáfka, který hrál v ulici, zná pravděpodobně i vaše babička. A MMA je byznys jako každý jiný. Čím větší sledovanost, tím větší výdělek. O peníze jde v MMA až na prvním místě.

OKTAGONu by se totiž moc hodilo, kdyby jim na to Jon kývl, protože by vydělal rance, o kterých se jim ani nesní. Jenže když chcete do klece dostat influencera, musíte mu dát sakra dobrou nabídku. Především, když jde o Jona Marianka, který se pohybuje v úplně jiných cifrách. Nemůže za nim přijít a nabídnout mu milion, když žije luxusní život 1 % nejbohatších lidí na světě.

I když je Marianek úplně bez respektu a vyjadřuje se jak dlaždič, je sympatické, že na tuhle návnadu OKTAGONu neskočil. Vždyť by na tom mohl jedině prodělat.

Článek zaslal prostřednictvím formuláře fanoušek Dominik H. Děkujeme.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.