Top-Fight.cz - bojové sporty
Karlos Vémola v organizaci OKTAGON MMA, životopis a zápasy

Karel Vémola (narozen 1. července 1985) je český bojovník smíšených bojových umění (MMA), bývalý kulturista, zápasník a člen Sokolu. Stal se prvním rozeným Čechem v UFC. Je držitelem několika titulů ve střední a v polotěžké váze, a to jak v anglických, tak českých organizacích. Přezdívá se mu Terminátor. Přinášíme informace, zápasy, statistiky a životopis.

Karlos Vémola před MMA kariérou

“Než jsem odešel do Anglie, žil jsem v Liticích nad Orlicí. Začal jsem trénovat v Žamberku v posilce u nádraží klasickou kulturistiku. Jako malý šestiletý kluk jsem začal se zápasem – můj táta mě dovedl k řeckořímskému zápasu, no a pak jsem se vzhlédl v kulturistice. Kvůli ní jsem vlastně odešel do Anglie. Tenkrát tady byla sice kulturistika na dobré úrovni, ale měl jsem známé v Anglii, jel jsem tam na týden, no a jednou jsem přišel do posilovny a tam tenkrát trénovali nejlepší profíci, namátkou třeba Charles Clairmonte jako osobní trenér a další, no a v tu chvíli jsem viděl ten rozdíl mezi kulturistikou u nás a v Anglii. Tak jsem tam zůstal a plně se tomu věnoval. Chtěl jsem být profesionální kulturista.”

Karlos Vémola před zápasem

Kulturistika a následně MMA

“Mým cílem bylo vyhrát mistrovství Velké Británie v kulturistice do 21 let. Dlouho jsem se připravoval na soutěž, přijel jsem tam a oni mi řekli, že jsem se zaregistroval pozdě, že junioři jdou jako první a že jsem se prostě nestihl zaregistrovat. Já si myslím, že to bylo kvůli jejich domácím juniorům, kteří vedle mě vypadali jak žáčci. Tak mě prostě nenechali startovat. Já jsem byl už připravený, namazaný… no a potom taky pěkně nas..aný, a tak jsem řekl, že když už tam jsem, tak se zaregistruju do chlapů, no a já ty chlapy vyhrál, že…

Tato soutěž ale byla „jen“ registrace na velkou soutěž Velké Británie, a když jsem přijel tam, zase mě nechtěli nechat soutěžit v juniorech, protože jsem vyhrál registraci chlapů, no a v soutěži chlapů jsem neměl šanci, to byli skoro profíci a mně bylo tenkrát 21 let. Ostatní byli starší, zkušenější… A pak jsem se už na žádnou soutěž nepřihlásil.”

Další důvod souvisí s tím, že jsem tenkrát dělal „na dveřích“ (ochranku v klubu, vyhazovače) a vážil jsem 115 kg, takže jsem na těch dveřích vypadal celkem dobře. Dělal jsem v jedné z nejhorších čtvrtí, je to jako Brooklyn v Americe. A tam jsem se setkal s nějakými zápasníky z klece, no a s těma jsem se moc nepohodl, tak jsem je vyrazil. Jejich manažer pak za mnou přišel, já myslel, že si přišel stěžovat, ale on říkal, že jsem vyhodil jeho nejlepší zápasníky, a zeptal se mě, jestli bych nechtěl takto „vyhazovat“ lidi za prachy, ono je to celkem dobře zaplacené.

Já byl mladý kluk (bylo mi 21 let) a přišel jsem na to, že nemusím chodit do práce, že stačí, když občas někomu namlátím, a dostanu za to zaplaceno. A tak jsem pomalu přešel z kulturistiky na fighting. To s kulturistikou nemá nic společného, kulturisti jsou tlustí lidi, špatně se hýbou, jsou neohební, jsou rychle zakyselení.

Tak jsem začal pomalu shazovat, až jsem se dostal k 93 kg. A zase, ta kulturistika je jiná. I když jsem vyhrál ty chlapy, dostal jsem protein a nějakou medaili, neuživil bych se tím. Ty „dveře“ nejsou zas tak špatný, ale taky tam nechci dělat celý život. Takže zápasy v kleci byly jasnou volbou…”

Karlos Vémola, zápasy a statistiky

Svůj profesionální debut v MMA zaznamenal v roce 2008. Rychle nabyl neporažený rekord 7-0, kdy zápasil v anglických organizacích Cage Fighters Championship a Ultimate Challenge MMA.

 • 27.03.2021 Milan Ďatelinka – Oktagon 22 – V prvním kole (donucení)
 • 30.12.2020 Alex Lohoré – Oktagon 20 – Na body
 • 05.12.2020 Václav Mikulášek – Oktagon 19 – V prvním kole (donucení)
 • 17.10.2020 Thomas Robertsen – Oktagon 17 – Ve třetím kole (donucení)
 • 09.11.2019 Attila Végh – Oktagon 15 – V prvním kole KO
 • 27.07.2019 Henrique da Silva – Oktagon 13 – Na body
 • 06.04.2019 Prince Aounallah – Night of Warriors 15 – Na body
 • 16.03.2019 Paweł Brandys – Oktagon 11 – V prvním kole (donucení)
 • 27.12.2018 Flavio Rodrigo Magon – XFN 15 – V prvím kole TKO
 • 18.11.2018 Moise Rimbon – XFN 14 – Na body
 • 06.10.2018 Mateusz Ostrowski – XFN 12 – V prvním kole TKO
 • 28.06.2018 Patrik Kincl – XFN 11 – Na body
 • 03.03.2018 Jamie Sloane – XFN 8 – V prvním kole (donucení)

Karlos Vémola v UFC

V dubnu 2010 podepsal Vémola smlouvu s Ultimate Fighting Championship. Debutoval na UFC 116 proti Jonu Madsenovi. Tento boj prohrál na body. Po tomto zápase přestoupil o kategorii níže a na UFC 122 porazil Setha Petruzelliho v prvním kole TKO. 14.8.2011 na UFC Live: Hardy vs. Lytle nastoupil proti nováčkovi Ronny Markesovi, se kterým prohrál na body.

Po tomto zápase si zlepšil chuť 5. května 2012 proti Miku Massenziovi na UFC on Fox 3 Diaz vs. Miller. Poté však dvakrát prohrál na submissi proti Francisovi Carmontovi na UFC on Fuel TV 4 Munoz vs. Weidman a proti Caiovi Magalhaesovi na UFC on Fuel TV 10 Nogueira vs. Werdum. Tyto dvě porážky znamenaly Karlosův konec v UFC.

Když Karlos skončil v UFC, začal střídavě zápasit v Česku a v Anglii. Za cíl si dal brzký návrat zpět do této organizace. Následovala vítězná série zápasů, kterou ukončil až Jack Hermansson. V tomto zápase navíc Karlos utrpěl nepříjemné zranění ruky.

Karlos Vémola ojoval v XFN, UFC i OKTAGON MMA

Kariéra po zranění a OKTAGON MMA

Po zápase se Švédem Jackem Hermanssonem, ze kterého si odnesl zlomeninu ruky, začal silně přemýšlet nad ukončením kariéry. Lékařské vyšetření však ukázalo, že jeho zranění není natolik vážné, aby mu kariéru ukončilo. Karlos se vrátil zpět do klece už po jednom roce od tohoto zranění a svého soupeře Dritana Barjamaje porazil za necelé dvě minuty.

7. prosince 2017 v O2 areně došlo k zápasu proti Petrovi “Píno” Ondrušovi, zápasníkovi K-1. Spory mezi těmito aktéry byly velmi diskutované a zápas byl očekávaný. Vémola porazil Ondruše v prvním kole a po tomto zápase podepsal dlouhodobější kontrakt s organizací XFN.

Jenže organizace XFN zanikla a Petr Kareš nesplnil závazky vůči bojovníkům, proto přešel Karlos Vémola pod hlavičku organizace OKTAGON MMA. Tam zvládl Karlos Vémola už sedm zápasů, jediný prohrál 9. listopadu 2019 s Attilou Véghem. Od té doby nese čtyři výhry v řadě. Václava Mikuláška i Milana Ďatelinku zvládl ukončit v prvním kole.

Karlos Vémola a jeho manželka Lela Ceterová

Osobní život a manželka

Společně se svou ženou má dvě děti. Vémola žije střídavě v Londýně a v Praze. Jeho koníčkem je chov velkého množství druhů vzácných motýlů a ryb, převážně žraloků. Pyšní se i svým psem za čtvrt milionu korun a také krokodýlem, kterého koupil pro svého syna. Aktuálně chová i lva.

Jeho manželka je Lela Ceterová, se kterou se ale v roce 2020 rozešel. Následně se ale dali opět dohromady a podle sociálních sítí to vypadá na klidný život v přepychu. Společně s ní vydělává Vémola pomocí Instagramu, kde je hodně aktivní. Prodává své oblečení, voňavky, alkohol a provozuje domácí ZOO. Vémola se stal nejpopulárnějším bojovníkem československé scény a momentálně se snaží vytáhnout Attilu Végha k odvetě. Tomu se však narodilo dítě a do tvrdší přípravy zatím nenaskočil.

 • 1️⃣Kdo je Karlos Vémola?

  Karlos Terminátor Vémola se jako první Čech dostal do UFC. Celý život se věnoval kulturistice a následně MMA. Je nejpopulárnějším bojovníkem na československé scéně. Jeho zápasy sledují tisíce diváků.

 • 2️⃣Kde bojuje a kolik vydělává Karlos Vémola?

  Karlos Vémola aktuálně bojuje v tuzemské organizaci OKTAGON MMA. V minulosti okusil i sílu UFC, několik zápasů měl pod hlavičkou XFN. Jeho popularita mu vydělává stovky tisíc korun měsíčně. Za zápas se jeho odměna pohybuje v řádech milionů korun. 

 • 3️⃣Kdy bude mít Karlos Vémola zápas?

  Karlos Vémola porazil na konci roku 2020 Václava Mikuláška, v březnu roku 2021 si poradil s Milanem Ďatelinkou. Oba vyřídil v prvním kole. Další jeho zápas se chystá v létě 2021 se soupeřem ze zahraničí. Dlouhodobě usiluje o odvetu s Attilou Véghem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email