Top-Fight.cz - bojové sporty
OKTAGON 23: Kaik Brito vs. Robert Bryczek, podrobnosti o zápase

Turnaj OKTAGON 23 bude mít trochu netradičně jako hlavní předzápas čistě mezinárodní souboj. Na jedné straně klece bude polský tvrďák Robert Bryczek a na té druhé brazilský šikula Kaik Brito.

Teprve čtyřiadvacetiletý bojovník se tuzemským fanouškům uvedl na OKTAGONu 15, kde naskočeným kolenem otevřel čelo Gáboru Borárošovi a ten nebyl schopný pokračovat v boji. Vše se událo již v první polovině úvodního kola, a proto nemusel Kaik sáhnout hlouběji do svého vytříbeného arzenálu.

Brito má základ v Muaythai, ale dokáže si solidně poradit i na zemi a je velmi nebezpečný ze zad. Do tohoto zápasu půjde s bilancí třináct výher a tři porážky, kdy 77 % vítězství získal knockoutem.

Kaik Brito mma oktagon 23
Kaik Brito mma oktagon 23

Robert Bryczek je pro domácí scénu známější pojem. Na turnajích OKTAGONu se představil již dvakrát. Nejprve dokázal porazit na body Matého Kertésze a následně stejným způsobem podlehl Leandro Silvovi.

Po těchto zápasech si Robert odskočil do domácí organizace FEN, kde dvakrát triumfoval a urval pás šampiona. Bryczek je jako většina Poláků tvrdý a nepříjemný borec s dobrým postojem a silným wrestlingem. Ve třiceti letech disponuje rekordem dvanáct výher a tři porážky, kdy 50 % vítězství získal knockoutem.

OKTAGON 23: Kaik Brito vs. Robert Bryczek

Kaik si po štaci v OKTAGONu odskočil vydělat do Ruska, kde nastoupil v RCC. Zápas přijal v lehké váze a shazování jej natolik vysílilo, že duel nezvládl a podlehl na body Pavlovi Gordeevovi. Nyní půjde svůj oblíbený veltr a je jasné, že proti obrovskému Bryczekovi bude silově i váhově ztrácet.

I přes tento nesporný hendikep je pro nás Brazilec lehkým favoritem. Výborně se pohybuje a jeho rychlost bude pro těžkopádnějšího Bryczeka nepříjemná. Pokud se Kaik vyvaruje častému klinči na pletivu, kde by zbytečně ztrácel síly, věříme, že je schopný na Poláka bodově vyzrát. Ať již souboj dopadne výhrou Bryczeka, nebo Brita, čeká nás parádní zápas světové úrovně.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email