Sleduj nás

OKTAGON 28: Nesmrtelný Kníže, Pešta rozbil Terminátora

Tak tento turnaj měl úplně všechno! Polotíha poznala nového vládce, Monster dokázal, že je vyroben z trochu jiného materiálu než ostatní smrtelníci a z Brichty je legitimní titulový uchazeč.

Ten, kdo nedorazil včas do haly O2 Universum nebo neusedl k obrazovce přesně v 18:00, může hodně litovat. Hned úvodní zápas, který byl vysílán na YouTube jako free prelims, přinesl opravdu strhující podívanou a předznamenal, jak se bude odehrávat celý večer.

Osvědčení borci domácí postojové scény Lengál s Lesákem ukázali, že v MMA udělali velký progres a jejich souboj přinesl dramatickou podívanou, kterou ovládl Luboš Lesák v poměru 2-1 na body.

Do svého třetího zápasu mezi profesionály vletěl Jakub Tichota jako tornádo. Makedonce Dimitrova posadil hned první „dvojkou“ na zadek a poté jej zasypal tolika údery, že rozhodčí musel zápas ukončit. TKO pro Chimpa a jasný vzkaz ostatním borcům v pérové váze.

Eric Spicely ukončil kariéru

Eric Spicely si chtěl spravit reputaci po nepovedeném zápase s Naruszczkou, ale místo toho inkasoval tvrdé KO od Zdeňka Polívky již po minutě a půl. Čtyřiatřicetiletý Američan byl výsledkem natolik zklamán, že složil rukavice do středu klece a ohlásil konec kariéry.

David Martiník přijel nažhavený po výhře v KSW, ale Michal Konrád prodal zkušenosti z těžkých zápasů, které absolvoval a taktickým výkonem si došel pro třetí výhru v řadě.

O tom, že se dvojčlenná výprava ze známého Tristar Gymu nebude vracet domů jako z pohřbu, rozhodl výborným výkonem David Moon. Matěj Kuzník se sice snažil, ale pohyblivý a velmi přesný soupeř byl nad jeho síly a ukončil jej knockoutem již v polovině prvního kola.

Matěj Peňáz opět zářil!

Poslední zápas na prelims přinesl další snadné prachy pro Moneyho Peňáze. Strzelczyk sice dvakrát zkusil naskočit na Matěje se submisí, ale ten jej s klidem odmítl a poté v postoji bleskově rozebral. Opět se v kleci neohřál ani dvě minuty a potvrdil, že může mířit hodně vysoko.

Po krátké pauze, během které nám Karlos sdělil, že do titulového boje nastoupí pouze pokud bude v červeném rohu, se rozjela druhá část turnaje.

Marcin Naruszczka byl podle mnohých na Štvanici výrokem sudích poškozen, ale to, co přišlo tentokrát, vytočilo polskou výpravu do té míry, že investovala několik set euro do protestu. David Hošek nebyl tento večer očividně ve své kůži a zkušený Marcin toho využíval.

Ždímal ze Sparťana síly na pletivu a postupně zápas ovládal. Hošek vytáhl v polovině druhého kola svůj pověstný granát a sestřelil Poláka na podlahu klece. Ten byl sice otřesený, ale okamžitě šel po singl legu. V tu chvíli však mezi oba bojovníky vletěl rozhodčí Michal Popelák a boj předčasně ukončil. David tak vyhrál TKO, ale jistá pachuť po zápase zůstala.

Andrej Kalašnik získal bonus za výkon večera

Christian Jungwirth nikdy nebyl ukončen před limitem, ale z toho si AK-47 nedělal velkou hlavu. Andrej využil špatný nástup na strh od německého borce, dostal se mu do zad a uškrtil jej na Rear-Naked-Choke již za minutu a tři vteřiny! Kalašnik si za dominantní show odnesl další Bonus za výkon večera.

První minuty zápasu mezi Dawou a Brožem byly v režii francouzského borce. Emmanuel se dobře hýbal a rozdával tvrdé kopačky. Míra si ale dokázal prosadit svoji hru. Natlačil soupeře na klec, dostal jej pod sebe na zem a utáhl na Neck Crank. Hodně cenná výhra submisí již v prvním kole.

Leo Brichta je v postoji strašlivá mašina, ale Damien Lapilus mu dokázal celé první kolo zdatně sekundovat a potvrdil, že patří mezi evropskou extratřídu. Ve druhém kole ale začal Brichta se soupeřem víc wrestlit a postupně získával převahu. Nakonec jej dostal pod sebe a nekompromisně ubil. Výhra TKO a jasné zpráva, že teď si titulovou šanci zaslouží reprezentant PriMMAtu.

Petr „Monster“ Kníže vítězně!

O hlavním předzápase se bude mluvit ještě dlouho. První kolo přineslo to, co se trochu čekalo. Bleskový Brito tancoval okolo Knížete, který jej absolutně nestíhal a tvrdě inkasoval. Vše vyvrcholilo pár vteřin před koncem kola, kdy po back fistu Monster překvapeně koukal na svůj zlomený nos.

Ve druhém kole se začala karta obracet. Petr již dokázal Kaika svazovat a hodně ho unavil a zpomalil. Brazilci sebral dost sil velmi tvrdý kopanec do slabin. Ve třetím kole se Monstrovi povedl takedown a většinu kola ždímal soupeře pod sebou. Rozhodčí se přiklonili k domácí legendě. Výsledkem ale mohla být spíše remíza, protože první kolo bylo naprosto jednoznačné a mělo jít 10-8 pro Brita.

Viktor Peště je šampion Oktagonu

V hlavním zápase se šance obou borců přelévaly ze strany na stranu, ale vítězem se nakonec stal Viktor Pešta. Ten do zápasu výborně nastoupil a překvapil výborným boxem. Ve druhém kole Stephan Puetz boj vyrovnal a ničil Viktora tvrdými lowkicky. Ve třetí pětiminutovce se povedlo Peštovi dostat boj na zem, kde trefil tvrdý loket a zlomil Terminátorovi nos.

Zranění se pro šance německého šampiona ukázalo jako fatální, protože lékař jej do čtvrtého kola již nepustil. Smutného Puetze trochu uklidnila vidina blízké odvety.

Pro domácí bojovníky hodně povedená akce, která měla spád. OKTAGON si teď dá čtyřicet dní pauzu a pak se vrátí turnajem PRIME 4, který se uskuteční v Pardubicích.