top fight logo export web
OKTAGON 24: Miroslav Brož vs. Christian Jungwirth, analýza a live video

Oktagon 28 živě: Andrej Kalašnik vs. Christian Jungwirth, analýza

Jeden z úvodních zápasů hlavní karty nám hned přinese horkého adepta na zápas večera.

Andrej Kalašnik se po porážce se zkušeným Španělem Primerou vrátil na vítěznou vlnu a nyní se může v klidu popasovat s největší výzvou dosavadní kariéry. Tou bezesporu bude německý Kelt Christian Jungwirth.

Čtyřiatřicetiletý bojovník z Wurttembergu se v OKTAGONu představil již ve třech zápasech. Nejdříve si poradil s Václavem Holotou, kdy dokázal unikat submisím s takovou lehkostí jako Petr Kareš věřitelům.

Poté následoval dvakrát stejný scénář. Máté Kertész i Míra Brož svedli s Keltem vyrovnané zápasy, ve kterých většina přihlížejících viděla zvítězit německého borce.

Rozhodčí byli v obou případech jiného názoru a tak Jungwirth dvakrát padl těsně na body. Ke cti mu však rozhodně slouží, s jakou grácií porážky přijal a chuť dál bojovat v kulaté kleci OKTAGONu.

Opět se tak dočkáme fyzicky naprosto neuvěřitelného výkonu, kdy Christian těží ze své nevyčerpatelné kardio nádrže. Do tohoto zápasu nastoupí s rekordem devět výher a čtyři porážky, kdy 67 % vítězství získal na body.

„Akačko“ z Brna sestřelilo v posledním zápase Tomáše Bola. Pro Andreje klíčová výhra se zrodila po takticky naprosto precizním výkonu, kdy využil slabšího wrestlingu slovenského borce a tři kola jej házel a kontroloval na zemi.

Pro Kalašnika je tento způsob boje naprosto přirozenou záležitostí, protože je juniorský i seniorský mistr ČR ve volném stylu. O tom, že není pouze wrestler, nás AK-47 přesvědčil v zápase s Norem Johnsenem. Ukázkové KO kolenem mu vysloužilo bonus za výkon večera. Celková bilance šestadvacetiletého bojovníka je osm výher a dvě porážky, kdy 50 % vítězství získal knockoutem.

Oktagon 28: Andrej Kalašnik vs. Christian Jungwirth

Fyzické parametry budou v tomto zápase na straně Andreje, který bude těžit ze skoro deseticentimetrové výhody ve výšce i dosahu. Christian je ale tvrdý rváč, který umí dobře zkracovat vzdálenost a vnutit soupeři svůj náročný způsob boje.

Kalašnik měl s podobně bojujícím Primerou obrovské problémy a nedokázal jej od sebe efektivně odehnat. Největší šanci vidíme pro českého borce ve wrestlingu, kde si umí dobře rozložit síly a kvalitně soupeře kontrolovat. Zda se mu to ale podaří, to je velká otázka.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.