top fight logo export web
kincl lohore

OKTAGON 35 přinese první obhajobu Patrika Kincla a také další show ranaře Mazucha

Hlavní událostí OKTAGONu 35 bude titulová bitva mezi Patrikem Kinclem a Alexem Lohoré.

Vyprodaná Winning Group Arena bude svědkem poměrně vyhroceného střetu, protože oba borci si již několik měsíců vyměňují nelichotivé zprávy přes sociální média a vzájemně si předpovídají rychlé ukončení. Atmosféru celého zápasu navíc umocňuje touha obou bojovníků získat vytouženou odvetu s Karlosem Vémolou.

Patrik Inspektor Kincl se v OKTAGONu představil letos v únoru, kdy dokázal v pětikolovém zápase udolat Piráta Krištofiče a získat tak titul. Slovenského soka přejel hlavně kvalitním wrestlingem a naprosto dominantní kontrolou na zemi. V zápase navíc ukázal obrovský silový progres, který je podmínkou úspěšného účinkování ve střední váze. Jediné, co se dalo Patrikovi po posledním duelu vytknout, byla odcházející fyzička v šampionských kolech.

Nyní měl hradecký rodák půl roku na vyladění kondice a připravení taktiky na nebezpečného soupeře. Kincl označil jako Alexovu největší zbraň práci přední rukou a kvalitní načasování kontrů. Podle všech předpokladů se tedy nebude český borec snažit Francouze přeboxovat, ale zvolí svoji osvědčenou strategii v podobě klinčů, strhů a práce na zemi.

Alex Da Killa Kid Lohoré bude v OKTAGONu nastupovat již do svého druhého titulového zápasu. První příležitost přišla na koci roku 2020 na turnaji OKTAGON 20. Alex, který do té doby nastupoval převážně ve veltru, se o zápase s Karlosem vémolou dozvěděl pouhé tři týdny před jeho konáním a silový i váhový deficit byl hodně znát. I tak vydržel rapující bijec plných pět kol, ale reálnou šanci na vítězství neměl.

Naposledy se dvaatřicetiletý Francouz představil na stejném turnaji jako Patrik, tedy OKTAGONu 31, kde nedal žádnou šanci Zdeňkovi Polívkovi a ukončil jej již v prvním kole. I na Alexovi bylo vidět, že je nyní silově mnohem lépe připravený na novou váhovou kategorii, a tak bude zajímavé sledovat, jak úspěšně bude bránit Patrikovy pokusy o přenesení boje na zem.

Podle nás se v sobotu v noci dočkáme plných pěti kol a na body si připíše první úspěšnou obhajobu Patrik Kincl. Koncem roku bychom se v takovém případě mohli dočkat očekávané odvety s Karlosem a vyjasnění situace o tom, kdo je česká jednička ve střední váze.

Kromě hlavního zápasu si rozhodně nenechte ujít další vystoupení Marka Mazucha, který šokoval pražskou O2 arenu nekompromisním knockoutem v zápase s Apollem. Ten se měl původně utkat s neporaženým Megengelem, ale ten se do Čech nepodívá kvůli problémům s vízem. OKTAGONu se jako náhradu podařilo sehnat Brazilce Jorge Buena, který stejně jako Marek nejraději bojuje v postoji a většinu zápasů ukončil knockoutem. Pokud tedy naplní papírové předpoklady, může nás čekat opravdu zajímavá přestřelka dvou extrémně zábavných borců.