top fight logo export web
oktagon mma staty

OKTAGON Výzva ve formátu Británie vs. Irsko má otevřít organizaci další trh

Proč vymýšlet něco nového, když zavedený koncept funguje a osvědčil se nejdříve v tuzemských podmínkách a posléze i v sousedním Německu.

Základy, které položila reality show Výzva, pomohly s propagací MMA v Čechách a na Slovensku v době, kdy o tento sport jevila zájem pouze malá komunita nadšenců.

Ve spolkové republice se sice MMA těší slušné popularitě, ale koncept The Ultimate Fighter zde byl také nový a fanoušci jej přijali s nadšením. Na vše navázal vyprodaný turnaj ve Frankfurtu, kde panovala opravdu elektrizující atmosféra.

OKTAGON se do Festhalle díky tomuto úspěchu vrací již v říjnu a podle průběžného stavu prodaných lístků se dá téměř s jistotou konstatovat, že bude opět plný dům.

Evropská expanze tím ale zdaleka nekončí. Další na řadě je podle komentátora Bryana Laceyho britský a irský trh, kde by se měl OKTAGON představit zavedeným modelem reality show Výzva. Vše by navíc měla okořenit tradiční rivalita, která má hluboké historické kořeny.

ondrej novotny oktagon prime 5

„OKTAGON se chce posunout do Velké Británie a Irska. Pomoci by k tomu měla reality show, a to ve formátu Británie vs. Irsko. Vedení se mě ptalo, jak se zde prosadit a já jim řekl, ať udělají vše stejně jako na československé scéně. Povedlo se to potom i v Německu, kde měla show velký úspěch.“

„Na ostrovech je navíc potřeba počítat s elementem rivality mezi národy. Vedení organizace si Dublin oblíbilo, byli jsme v SBG, kde se jednalo s Johnem Kavanaghem, který byl na OKTAGONu v Ostravě s Lucií Pudilovou. Je to jen o tom navázat vztahy, podepsat pár bojovníků a odstartovat TV show.“

V Londýně zase funguje propojení se Shootfighters a samozřejmě i Bradem Picketem. Zatím je to ve fázi, kdy hledáme talenty, které budeme moct podepsat. Teď je v plánu pár akcí a poté se začne plánovat příští rok. Bojovníky i manažery máme oslovené, nyní se z toho poskládají zajímavé zápasy,“ rozpovídal se Bryan pro Severe MMA.

Snaha o proniknutí na výsostné území organizace Cage Warriors je tedy již na spadnutí. Uvidíme, jaká reakce přijde zpoza kanálu La Manche a zda se Britové pro změnu nepokusí vtrhnout na český trh.

Situace tak nabízí poměrně velké množství zajímavých scénářů a tak se má nezávislý MMA fanoušek na co těšit.