top fight logo export web
vaclav mikulasek prohra

Rozhodčí Pavel Touš vysvětluje, proč musel ukončit duel Mikulášek vs. Meliš

Hlavní předzápas turnaje OKTAGON 32 přinesl vyvrcholení dlouhého a intenzivního trash talku mezi Vaškem Mikuláškem a Tomášem Melišem.

Vše vygradovalo na tiskové konferenci OKTAGON Time, která se chvílemi zvrhla ve Vaškovu one man show, kdy střídavě vyzýval diváky v publiku a vedle sedícího Tomáše na pěstní souboj.

Ostrá slova naštěstí vyšla vniveč a na boj došlo až v kleci. Zápas měl nakonec velmi rychlý průběh. Baba Jaga sice dokázal dostat Meliše pod sebe, ale zároveň svému soupeři umožnil poměrně pevně chytit kimuru. Tu se sice slovenskému borci nepovedlo na první pokus utáhnout, ale po zlepšení pozice začal již naplno ruku soupeře dostávat do silně nepřirozeného úhlu.

Reakcí byl Mikuláškův dobře slyšitelný řev, na který reagoval ringový rozhodčí Pavel Touš ukončením zápasu. I když se Baba Jaga začal okamžitě vztekat, že páku neodklepal, bylo toto rozhodnutí naprosto správné.

„Je to jednoduché. Verbální vzdání se používá hlavně v situaci, kdy bojovník není schopný odklepat (obvykle, protože nemá volnou ruku). Bojovníci si rádi pomáhají v pozicích výkřikem, ale jsou jasně poučeni, že v případě nasazené techniky může být výkřik brán jako vzdání se. Zdraví bojovníka je na prvním místě. Tento případ byl z mého pohledu bez debat. Venda zařval bolestí a mojí povinností bylo zápas ukončit,“ vysvětlil jasně své konání jeden z nejzkušenějších rozhodčích u nás.

Mikulášek sice po zápase vysvětloval, že se řevem snažil nahecovat, aby se z těžké pozice dostal, ale verbální tapout je v tomto případě nasnadě. Stejná situace se používá nejen při submisích, ale i v případě, kdy jeden borec zasypává druhého údery a ten již není schopný efektivní obrany a pouze inkasuje. I v této chvíli je výkřik brán jako projev kapitulace a rozhodčí v zájmu zdraví bojovníka musí zápas ukončit.

„Jsou momenty, které asi nikdy neomrzí, a to je láska k týmu a k lidem, co jsou se mnou. Díky za tu mega energii lidí v Ostravar aréně. Nemám omluvu a výmluvu, ale upřímně já vidím. Já vidím, když vyhrávám a prostě udělám chybu amatéra, zaplatím za to,“ reagoval Vašek Mikulášek bezprostředně po zápase na svém Instagramu.

Ostravské publikum tedy v tomto případě výhru domácího borce nedostalo, ale pro Vaška je dobrá zpráva, že díky pohotovosti Pavla Touše není ohrožen jeho zápas v květnu na OKTAGONu Underground. Těsně chycená páka totiž nemohla dopadnout jinak než ukončím nebo vážným zraněním.

V Česku působí nová sázková kancelář, která dokázala získat licenci. Patří mezi top na světě a nyní jako noví rozdávají super bonusy i peníze zdarma. Vyberte 3 000,- Kč zdarma zde, volné otočky a také sázenku 500,- Kč na UFC nebo Oktagon MMA. Nezapomeňte ověřit účet. Příjemnou zábavu.