top fight logo export web
Mete Kertesz vysledek spor

V kleci jsem byl z výsledku šokovaný, vysvětlil Maté Kertész, proč neprotestoval ihned po zápase

Pár dní sice již od OKTAGONu Prime 5 uplynulo, ale výsledek hlavního zápasu stále budí pochybnosti. Nejvíce se diskutuje o druhém kole, to první šlo za Bojanem, a to třetí jasně za Mátém.

O čem nejde pochybovat, že to byl právě Kertész, který zápas „udělal“ svojí aktivitou a tlakem. Tím, že šel neustále dopředu, sebral Veličkovičovi jeho největší zbraň, jeho tvrdé kopy. Bojan byl neustále nucen couvat, nebo měl Mátého nalepeného na sobě, a tak se soustředil hlavně na box z ústupu.

Tím dokázal tvrdě svého soupeře trefovat, ale zda to mělo stačit na výhru ve dvou kolech, je otázka. Vždy velmi pokorný a sebekritický Kertész o tom, ani po shlédnutí záznamu zápasu není přesvědčený.

„Jestli se na to někdo podívá znova, tak uvidí, že to byl můj zápas. V kleci jsem toho moc neřekl, protože jsem byl šokovaný. Myslel jsem si, že tomu něco chybělo. Od začátku druhého kola až do druhé minuty se mě Bojan pokoušel strhnout. Ubránil jsem to a začal jsem mu sázet lokty do hlavy. Potom jsem ho vzal na zem, odkud se pomalu snažil vstát. Prostřední minuta druhého kola byla vyrovnaná. Po třetí minutě se mě snažil vzít opět na zem, ale já to ubránil a vlezl mu do zad. Před koncem kola jsem ho dostal pod sebe a přešel do sidu. Toto druhé kolo mu nakonec dali. Zápas jsem viděl šestkrát, mluvil s jedním rozhodčím, který zápas bodoval, ale ani on mi nedokázal odpovědět.“

Ve druhém kolo došlo po jednom z úderů k Mátého podklouznutí, ale o knockdown se nejednalo. Pokud jsme nabídli pohled jedné strany, je potřeba vzít v potaz i opačný názor, který reprezentuje nejzkušenější český rozhodčí Honza Voborník.

„Výsledek byl tak jasný, že nemám z pozice ringového rozhodčího problém se k němu bezprostředně vyjádřit. U těsných zápasů to většinou nelze, protože pozornost upíráme na čistotu boje a výsledek se dozvíme až po sečtení lístků, ale tady jsem viděl zvítězit Bojana. Obě kola si Bojan zajistil přesností úderů a razancí. Že mu tekla krev, není argument, to je otázka somatotypu člověka. Máté sežral hrozné granáty. Máté měl třetí kolo optickou převahu, něco natrefoval, ale ne o parník, aby to zvrátilo výsledek. Lidé nejsou schopni pracovat s emocemi. Nebo vsadili barák. Komentář šel jednoznačně za Mátém a diváky ovlivnil. Bylo by líbivé a dojemné, kdyby rozhodčí dali výhru Métému, ale nebylo by to správné a spravedlivé. Úkolem rozhodčích je nabodovat zápas objektivně bez ohledu na předpoklady, očekávání, pocity a zájmy diváků,“ podal přesvědčivé argumenty sudí, který má zkušenosti ze zahraničí i domácích galavečerů.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.