top fight logo export web
e55915ce4aa17e7d74fd8894137e552c286b9d43

Viktor Pešta bude poprvé zápasit v polotěžké váze. Co si o tom myslí Martínek, Barták, Touš a další?

Viktora Peštu čeká ve třiceti letech změna. Tou je přestup do polotěžké váhy, od které si hodně slibuje. V časech, kdy zápasil v těžké váze, vážil kolem 110 kilo, teď bude muset navážit maximálně 93 kilo. Sedne mu to?

Pešta je u nás jeden z nejznámějších bojovníků, na svém kontě má patnáct výher a šest porážek, z toho pětkrát startoval pod hlavičkou UFC. Zkušenosti má i z Fight Nights Global a RCC. V Brně se střetne s osmatřicetiletým Brazilcem, který má skóre 26:15. Mezi lety 2013 až 2015 byl také v UFC, kde stihl hned tři váhové kategorie – welterovou, střední a polotěžkou. Rozhodně tedy nepůjde o lehký zápas.

Viktor Pešta se předvede na Oktagon 20

Michal Martínek, zápasník: Viktor je zkušený zápasník a musí vědět, co mu dělá dobře. Je to velký chlap a hubnutí určitě není nic snadného. Já bych spíš volil alternativu, aby přibral na 115 kilo a zesílil v těžké váze, protože i se svými kily zatopil hodně velkým jménům, ale je to jeho cesta a jestli mu to takhle sedí, tak se to musí respektovat. Je to profesionál.

Daniel Barták, trenér: Viktor se už teď, když jde s váhou dolů, cítí hodně dobře. Je rychlejší a nebezpečnější. Někteří zápasníci se ho bojí už teď, a to ještě ani nezhubnul. Těším se na to. Myslím, že je to dobrá volba.

David Vyvážil, trenér: Pokud Viktor nebude mít problém se shazováním, tak si myslím, že je to dobrá cesta. Za mě je to jeden z nejkomplexnějších zápasníků na české MMA scéně, a jsem přesvědčen, že své kvality ještě ukáže.

Lukáš Blažek, trenér: Věřím, že se mu tam bude více dařit. Myslím si, že je to správný krok a že už tam dávno měl být.

Ondřej Skalník, zápasník a trenér: Viktor vypadá na lapách libově, cítí se velmi dobře. Půjde o těžký zápas proti bývalému UFC zápasníkovi, ale posun do polotěžké váhy je pro Viktora z mého pohledu logický krok. Výhra nad Alcantarou by Viktora určitě posunula na české scéně a směrem k vytouženému souboji s Vémolou, světově ho to příliš neposune. Držím mu palce a doufám, že ukáže, kdo tu je Takedown Machine.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.