top fight logo export web
patrik kincl karlos vemola vyhra 2021

Zápas Vémola vs. Pirát nedává smysl, prohlásil čerstvý šampion. Možností je mnoho, připustil boss Novotný

Jeden otazník je po sobotní noci vyřešený. Šampionem se stal Patrik Kincl, a pokud se nestane nic mimořádného, v létě bude připravený na svoji první obhajobu.

Proti komu je ovšem v tuto chvíli těžké odhadnout. Patrik má v hledáčku poměrně hodně cílů. Tím největším je samozřejmě odveta s Karlosem Vémolou, který ho porazil v roce 2018 na turnaji XFN 11. Na české poměry obrovský money fight má pro čerstvého šampiona zvláštní příchuť. Pokud by Patrik dokázal uspět, může se směle považovat za nejlepší střední váhu na tuzemském poli. Pro odvetu nyní udělal vše potřebné, získal „Karlosův titul“ a totálně zesměšnil nejbližšího Terminátorova soupeře. Právě Samuel Krištofič měl na Štvanici jako první prověřit opraveného Terminátora v ostrém MMA zápase. Kincl tento fight smetl ze stolu dávno před jeho oficiálním oznámením.

„Za mě zápas Pirát vs. Vémola nemá absolutně žádnej smysl. Tenhle styl je vidět, že Pirátovi nesedí, a že mu nejde. Není to práce na měsíc nebo na dva, ale tak aby ohrozil zkušeného wrestlera to je práce na rok. Neříkám, že dělal špatnou práci, ale bylo to málo i na mě natož na Vémolu, takže za mě ten zápas v mých očích pro lidi nedává absolutně smysl a jedinej zápas, kterej by je mohl zajímat a mohl by bejt vyrovnanej se nabízí asi jasně.“

Člověk nejpovolanější, tedy sám velký šéf Ondřej Novotný, reagoval tak, že Patrik je sice nový šampion, ale ne matchmaker organizace. Dále připustil, že Terminátor bude mít boxerský zápas v květnu a v MMA se jeho pauza protáhne na téměř rok a půl.

„Já teď nebudu říkat, jak to bude a kdo s kým půjde. Máme tady Alexe Lohorého, Pirát bude chtít zápasit a je tady i Zdeněk Polívka. Střední váha teď přivítá ještě další borce. Máme tady Bryszeka a tak dál, takže bezpochyby, je tady spousta možností, které můžeme teď hrát, ale rozhodně zápas Karlos vs. Kincl chceme všichni vidět, takže uvidíme, jestli na něj dojde okamžitě nebo až za chvíli,“ nechal si šéf OKTAGONu zadní vrátka.

Na sociálních sítích a v médiích aktivní Karlos Vémola nezůstal dlouho pozadu a nabídl svoje klasické sebevědomé vyjádření.

„Pirát ukázal to srdce, které jsem říkal, že má. Bojoval až do konce, poslední kolo i vyhrál. Zcela jednoznačně. Kincl ukázal jednu věc, ale pro mě dost zásadní. On dřív hodně těžil ze své fyzické kondice. Tím, že se takhle nasypal… Nebo dejme tomu vyžral. Nebudu nikoho obviňovat z ničeho, ale tím, že takhle přibral svalové hmoty, tak to nebyl Kincl jako dříve, který měl fýzu od začátku až do konce. Čtvrtý pátý kolo úplně chcípl.“

Karlos byl v minulosti obviňován z dopingu z mnoha stran. Jednou z nich byl i Patrik Kincl a je až úsměvné, že se situace nyní obrátila. Možná by vše opravdu vyřešilo oficiální testování OKTAGONu, kterému by rozhodně slušela spolupráce s Českým olympijským výborem. Ten se testováním sportovců zabývá i nyní v covidem komplikované době.

„Doping je definován jako jev, při němž dochází k porušení jednoho nebo více antidopingových pravidel. Proto je nejen důležité si hlídat složení výživových prostředků a léků, ale také znát a rozumět antidopingovým pravidlům, která vymezuje Světový antidopingový kodex. Tam je přesné znění definice dopingu i s vysvětlivkami,“ hlásá na svých oficiálních stránkách.

patrik kincl vitezstvi oktagon 31

Top-fight upozorňuje na situaci ohledně dopingu poměrně často. Doby PRIDE, kdy se sypalo zcela nepokrytě a každý s tím počítal, jsou doufejme pryč. Je velká škoda, když se nejlepší domácí zápasníci osočují z užívání steroidů i v takové organizaci, která utrácí desítky milionů ročně. MMA je obor, ve kterém můžou hrát steroidy rozdíl mezi úspěchem a porážkou. Stejně jako ostatní silové disciplíny, které už jsou na olympijském seznamu.

Ať se to vezme, jak chce, střední váha dostala návratem Alexe Lohorého pořádný impulz, který nejde ignorovat. Excentrický Francouz sestřelil trojku váhy Zdeňka Polívku již v prvním kole a na následné tiskové konferenci si jasně řekl o Patrika. I když se tomu šampion vysmál, nenajdeme momentálně lepšího soupeře a relativnějšího vyzyvatele. Pokud proběhne scénář následujících měsíců podle očekávání, to jest boj Vémola vs. Pirát, na Patrika zbývá jediná možnost, a to Alex Da Killa Lohoré. Zajímal by vás tento souboj?

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.