Top-Fight.cz - bojové sporty
Ondřej Novotný a jeho životopis

Tou nejvýraznější osobností na československé bojové scéně je bezpochyby Ondřej Novotný. Dříve televizní komentátor a fanoušek bojových sportů založil vlastní organizaci, která nyní trhá rekordy.

OKTAGON MMA je nejlepší organizace na tuzemské scéně, pravidelně pořádá galavečery MMA, v posledních měsících byly k vidění i postojářské disciplíny. Kdo je Ondřej Novotný? Přinášíme informace, životopis a podrobnosti o “tátovi českého MMA”.

Ondřej Novotný při komentování galavečeru OKTAGON MMA
Ondřej Novotný (vpravo) a jeho kolega Pavol Neruda (vlevo).

Kde se vzal Ondřej Novotný?

Jistě vám něco říká reality show Robinsonův ostrov, kde Ondřej Novotný provázel diváky celou touto show. Celou dobu ale taktéž komentoval bojové sporty a pořadatelé si ho začali objednávat na moderování galavečerů v Česku i Slovensku.

Jednou dokonce moderoval i konkurenční galavečer XFN, kde se s kariérou loučil Ondřej Spejbl Hutník. Zkušenosti nasbíral komentováním galavečerů UFC na televizním programu NOVA SPORT. Kolegu mu vždy dělal populární trenér André Reinders.

Ondřej Novotný: životopis, charakter, vzhled a práce

Vzhledem k tomu, že Ondřej Novotný vystupuje před televizními obrazovky dlouhá léta, nemá sebemenší problém uvádět jakýkoliv pořad. Když se spekulovalo o tom, kdo bude hlavní postavou, moderátorem a mluvčím OKTAGONu MMA, volba byla jasná. Mnoho partnerských projektů si spolupráci přímo s Novotným chválí a několikrát bylo veřejně prohlášeno, že je na něj spoleh. To by vysvětlovalo, proč je hlavní tuzemskou MMA tváří.

Novotný letos dovrší věku 44 let a měří bezmála dva metry. Jeho manželkou je Renata Langmannová, v roce 2020 se jim narodilo dítě. Hlavní práce je již zmiňovaný OKTAGON MMA, každý týden nám ale točí různé podcasty. Nejznámější je určitě MMA LETEM SVĚTEM, kde brzy dovrší dvoustého dílu. Tím novým pořadem je třeba KUDY BĚŽÍ ZAJÍC, který se zaměřuje na fotbal. V psoledních letech se také podílel na otevřené několika Barber shopů.

Ondřej Novotný a jeho manželka Renata Langmannová
Ondřej Novotný a jeho manželka Renata Langmannová.

Těžké začátky a příchod k MMA

Ihned po škole začal Ondřej Novotný komentovat různá sportovní odvětví. Pod křídla si ho tehdy vzala stanice EUROSPORT. Netají se láskou k tenisu, několikrát jsme ho mohli zahlédnout na tribunách velkého grandslamu. Dostal se tak k Australian Open, které jako nováček překvapivě skvěle komentoval. Televize následně hledala komentátora pro box a Novotný se chopil další velké výzvy.

Ani po sportovní hledisku Ondřej nezaostával. Dlouhé léta se věnoval házené, následně si zkusil i thajský box. Prošel si i kemmpem v Thajsku, kde trénoval s místními šampiony. I když je mu nyní přes čtyřicet let, sport je jeho každodenní zálibou. Dává přednost jízdě na kole, zůstal i u boxu. Několikrát byl spatřen na tréninku K1 v Brně u legendárního Tomáše Hrona.

Ondřej Novotný: úspěchy a zajímavosti

Jako komentátor měl čest komentovat zápasy fotbalové Ligy mistrů. Jako promotér pak dokázal s MMA vyprodat Štvanici v Praze, což není na denním pořádku. Vyprodat tento legendární ostrov se podařilo téměř po třiceti letech. Následně si však stanovil ještě vyšší cíle a při zápas Karlos Vémola vs. Attila Végh vyprodal k prasknutí celou O2 arenu. V době COVID-19 dostala organizace OKTAGON MMA výjimku a placené PPV přenosy si pravidelně pořizuje tisíce diváků.

Novotný si ve svém životě prošel mnohým. V mládí žil s rodiči přes rok v Řecku, následně se přesunul do USA, kde dělal jako uklízeč kina. Zajímavostí je, že se nyní netají tím, že přímo nesnáší domácí práce. S první manželkou, kterou byla miss Lucie Švarcová, má dceru, ta nyní ale žije ve Francii a je plnoletá.

Nyní žije život naplno a my se můžeme těšit, co nám skvělá organizace OKTAGON MMA ještě přinese. Ať už je váš názor na Ondřeje Novotného jakýkoliv, československá scéna MMA mu může za zpopularizování děkovat a k tomu se přidává samozřejmě i redakce Top-Fight.cz.

  • 1️⃣Kdo je Ondřej Novotný?

    Ondřej Novotný je spolumajitel organizace OKTAGON MMA. Tato společnost se zabývá bojovými sporty, nejvíce však MMA. Jeho nejbližším kolegou je Pavol Neruda. V minulosti Novotný moderoval reality show Robinsonův ostrov.

  • 2️⃣Kde sledovat Ondřeje Novotného a OKTAGON MMA?

    Aktuality a novinky z organizace OKTAGON můžete sledovat zde. Pokud chcete sledovat živě turnaje, doporučení a návod najdete zde.

  • 3️⃣Ondřej Novotný: manželka, věk a životopis?

    Manželkou je Renata Langmannová, se kterou v roce 2020 přivedl na svět dítě. S předchozí manželkou, kterou byla miss Lucie Švarcová, má odrostlou dceru, která žije ve Francii. Novotný v roce 2021 oslaví 44 let. Jeho životopis naleznete zde.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email