Pavol Neruda je spolumajitel organizace OKTAGON

Pavol Neruda – hlava organizace OKTAGON MMA

Za organizací OKTAGON MMA nestojí pouze Ondřej Novotný, ale jeho společníkem je i méně nápadný Pavol Neruda. Ten sice nevystupuje tolik před kamerami, ale své silné slovo v OKTAGONu má. Přinášíme životopis, informace, podrobnosti a zajímavosti.

Téměř 38letý Pavol Neruda, pod původním jménem Pavol Šipkovský, si prošel mnohým. V mládí dělal vyhazovače v klubech, plavčíka na koupališti, později našel zálibu ve fotografování. Po spojení s Ondřejem Novotným a založení organizace OKTAGON MMA nemá příliš volného času a většina jeho příjmu jde tak logicky z bojových sportů.

Pavol Neruda je mozkem organizace OKTAGON MMA

Pavol Neruda, životopis

Neruda se celý život pohyboval v Bratislavě a už od mladých let se zajímal o bojové sporty. Jeho předností byl vždy box. V jeho blízkosti se velmi často pohybovaly kontroverzní osoby, Neruda ale sklony k agresivitě nejevil. Necelých osm let se živil prací vyhazovače, kde si získával různé známosti. Na startu podnikání si změnil jméno z dřívějšího Pavol Šipkovský. Jestli je v tom poskvrněná minulost, to nikdo neví, on však tvrdí, že nynější jméno se lépe pamatuje. Co nejde upřít, to byly jeho politické názory, které byly často velmi slyšet.

V tu dobu se už na Slovensku častěji vyskytovalo MMA. Uznávaný trenér Ilja Škondrič přivedl Nerudu k MMA. Začal tak navštěvovat galavečery a sportovní akce se zaměřením na MMA a myšlenka v podobě svých galavečerů byla na světě. Televize na Slovensku však příliš spolupracovat nechtěly, tak Pavol Neruda oslovil Ondřeje Novotného, který už pracoval pro EUROSPORT.

Organizace OKTAGON MMA byla založena v roce 2016, v tu dobu ještě zářila společnost XFN, kde působil třeba i Karlos Vémola. Neruda však pomocí hypotéky stále investoval do organizace a v roce 2017 společně s Ondřejem Novotným celou společnost odkoupili za 60 milionů korun.

V roce 2018 se organizace XFN s OKTAGONem přetahovala a nutno uznat, že XFN mělo lépe našlápnuto. Petr Kareš prý ale neplnil závazky a vůči partnerům sliboval nemožné. Cestu do záhuby odstartoval přesun Terminátora do OKTAGONu. XFN se následně odmlčelo (skončilo), dle dostupných informací zbyly pouze dluhy a pohledávky, padlo i několik trestních oznámení. Na Instagramu jsou však stále aktivní.

Pavol Neruda, práce a koníčky

Po práci vyhazovače Neruda obchodoval na burze, kde si prý dokázal vydělat na život. Získal zálibu ve fotografování, které mu přineslo další solidní příjem. I když v organizaci OKTAGON není vidět jako Ondřej Novotný, stará se o kompletní chod a marketing. Vydělané peníze nyní investuje do nemovitostí a podílel se na založení několika předních kadeřnictví.

  • 1️⃣Kdo je Pavol Neruda?

    Pavol Neruda, dříve Pavol Šipkovský, je spolumajitel organizace OKTAGON MMA. Jeho společníkem je Ondřej Novotný.

  • 2️⃣Čím se živí Pavol Neruda?

    Pavol Neruda byl dříve vyhazovač v klubech na Slovensku, následně se stal fotografem. Jeho práce byla i investování do kryptoměn. Nyní se naplno věnuje organizaci OKTAGON MMA, ze které má hlavní příjem.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue