Pavol Neruda je spolumajitel organizace OKTAGON

Pavol Neruda – hlava organizace OKTAGON MMA

Za organizací OKTAGON MMA nestojí pouze Ondřej Novotný, ale jeho společníkem je i méně nápadný Pavol Neruda. Ten sice nevystupuje tolik před kamerami, ale své silné slovo v OKTAGONu má. Přinášíme životopis, informace, podrobnosti a zajímavosti.

Téměř 38letý Pavol Neruda, pod původním jménem Pavol Šipkovský, si prošel mnohým. V mládí dělal vyhazovače v klubech, plavčíka na koupališti, později našel zálibu ve fotografování. Po spojení s Ondřejem Novotným a založení organizace OKTAGON MMA nemá příliš volného času a většina jeho příjmu jde tak logicky z bojových sportů.

Pavol Neruda je mozkem organizace OKTAGON MMA

Pavol Neruda, životopis

Neruda se celý život pohyboval v Bratislavě a už od mladých let se zajímal o bojové sporty. Jeho předností byl vždy box. V jeho blízkosti se velmi často pohybovaly kontroverzní osoby, Neruda ale sklony k agresivitě nejevil. Necelých osm let se živil prací vyhazovače, kde si získával různé známosti. Na startu podnikání si změnil jméno z dřívějšího Pavol Šipkovský. Jestli je v tom poskvrněná minulost, to nikdo neví, on však tvrdí, že nynější jméno se lépe pamatuje. Co nejde upřít, to byly jeho politické názory, které byly často velmi slyšet.

V tu dobu se už na Slovensku častěji vyskytovalo MMA. Uznávaný trenér Ilja Škondrič přivedl Nerudu k MMA. Začal tak navštěvovat galavečery a sportovní akce se zaměřením na MMA a myšlenka v podobě svých galavečerů byla na světě. Televize na Slovensku však příliš spolupracovat nechtěly, tak Pavol Neruda oslovil Ondřeje Novotného, který už pracoval pro EUROSPORT.

Organizace OKTAGON MMA byla založena v roce 2016, v tu dobu ještě zářila společnost XFN, kde působil třeba i Karlos Vémola. Neruda však pomocí hypotéky stále investoval do organizace a v roce 2017 společně s Ondřejem Novotným celou společnost odkoupili za 60 milionů korun.

V roce 2018 se organizace XFN s OKTAGONem přetahovala a nutno uznat, že XFN mělo lépe našlápnuto. Petr Kareš prý ale neplnil závazky a vůči partnerům sliboval nemožné. Cestu do záhuby odstartoval přesun Terminátora do OKTAGONu. XFN se následně odmlčelo (skončilo), dle dostupných informací zbyly pouze dluhy a pohledávky, padlo i několik trestních oznámení. Na Instagramu jsou však stále aktivní.

Pavol Neruda, práce a koníčky

Po práci vyhazovače Neruda obchodoval na burze, kde si prý dokázal vydělat na život. Získal zálibu ve fotografování, které mu přineslo další solidní příjem. I když v organizaci OKTAGON není vidět jako Ondřej Novotný, stará se o kompletní chod a marketing. Vydělané peníze nyní investuje do nemovitostí a podílel se na založení několika předních kadeřnictví.

  • 1️⃣Kdo je Pavol Neruda?

    Pavol Neruda, dříve Pavol Šipkovský, je spolumajitel organizace OKTAGON MMA. Jeho společníkem je Ondřej Novotný.

  • 2️⃣Čím se živí Pavol Neruda?

    Pavol Neruda byl dříve vyhazovač v klubech na Slovensku, následně se stal fotografem. Jeho práce byla i investování do kryptoměn. Nyní se naplno věnuje organizaci OKTAGON MMA, ze které má hlavní příjem.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin