Za organizací OKTAGON MMA nestojí pouze Ondřej Novotný, ale jeho společníkem je i méně nápadný Pavol Neruda. Ten sice nevystupuje tolik před kamerami, ale své silné slovo v OKTAGONu má.
Přinášíme životopis, informace, věk, podrobnosti, jeho minulost a zajímavosti.
Téměř 39letý Pavol Neruda, pod původním jménem Pavol Šipkovský, si prošel mnohým. V mládí dělal práce vyhazovače v klubech, plavčíka na koupališti, později našel zálibu ve fotografování. Po spojení s Ondrejem Novotným a založení organizace OKTAGON MMA nemá příliš volného času a většina jeho přijmu jde tak logicky z bojových sportů.
Kdo je Pavol Neruda, pravé jméno Šipkovský?
Jako spoluzakladatel organizace Oktagon MMA zažívá Pavol Neruda neobyčejný příběh. Po devíti měsících života celého projektu odmítl rovnou dva miliony eur!
Dnes už není žádný tajemstvím, že za vznikem a budováním respektované značky Oktagon MMA stojí Ondřej Novotný a Pavol Neruda. Byl to právě Neruda, který vybudoval základy, na kterých mohli společně s českým moderátorem a komentátorem postavit kvalitní organizaci. Podívejte se na celý příběh a životopis Pala Nerudy.
Pavol Neruda (věk: 39 let), pod původním jménem Pavol Šipkovský, si prošel mnohým. Začínal v divadle, kde se jeho umělecká duše rozvíjela naplno. Kromě toho, že úspěšně vystudoval obor historie na vysoké škole, se vášnivě věnoval fotografování, které se později stalo jeho hobby i prací v jednom. Umělci často a rádi vystupují pod různými přezdívkami a taktéž Palo používal nickname, který zasadil do názvu své firmy Pavol Neruda Photography.
Netrvalo dlouho a touto přezdívkou ho začali oslovovat i kamarádi. Přezdívka Neruda se tak pro slovenského podnikatele začala využívat i v běžném živote podnikatele. Spoluzakladatel Oktagonu se věnoval i práci vyhazovače a ochranky celých osm let, přičemž potkával různé lidi.
Začal cítit, že právě fighteři a zápasníci jsou lidé, kteří ho imponují a zároveň se začal zajímat o bojové sporty. Netrvalo tak dlouho a v bratislavském gymu OFA začal fotit a natáčet samotné bojovníky, zajímal se o jejich životní příběhy a motivaci, která je poháněla vpřed. Díky tomuto spojení tak vznikaly první dokumenty a filmy z prostředí slovenského MMA. Projekt nesl název MMA za oponou.
Ctižádostivost Nerudu motivovala k tomu, aby MMA dostal do televize. Cestou k divákům měla být reality show, která by dala sportovním fanouškům nový zážitek. Už v tu chvíli probíhaly první debaty s Ondřejem Novotným o spojení sil při propagaci projektu. Srdce Oktagonu MMA začalo bít.
Oktagon vznikl v roce 2016, o rok později hlásila svůj příchod i společnost XFN s Petrem Karešem a André Reindersem. Po devíti měsících existence projektu Oktagon, na který si vzali Novotný s Nerudou úvěr, přišla atraktivní nabídka od Honza B., který vytáhl neskutečnou sumu a chtěl firmu přebrat. Jednalo se o dva miliony eur. Ondrej a Palo se však rozhodli věřit v budoucnost značky, která se rozbíhala a tuto lákavou možnost odmítli, přičemž ji využila právě konkurenční XFN.
Pavol Neruda, práce, konícky, životopis
Po práci vyhazovače Neruda obchodoval na burze, kde si prý dokázal vydělat na život. Získal zálibu ve fotografování, které mu přineslo další solidní příjem. I když v organizaci OKTAGON není vidět jako Ondrej Novotný, stará se o kompletní chod a marketing. Vydělané peníze nyní investuje do nemovitostí a podílel se na založení několika předních kadeřnictví.
Minulost konkurenční organizace XFN
V roce 2018 se organizace XFN s OKTAGONem přetahovala a nutno uznat, že XFN mělo lépe našlápnuto. Petr Kareš prý ale neplnil závazky a vůči partnerům sliboval nemožné. Cestu do záhuby odstartoval přesun Terminátora do OKTAGONu. XFN se následně odmlčelo (skončilo), dle dostupných informací zbyly pouze dluhy a pohledávky, padlo i několik trestních oznámení. Na Instagramu jsou však stále aktivní.