top fight logo export web
Vojtech Garba a konec kariery v MMA

Prohra a konec kariéry! Vojtěch Garba končí v pouhých šestadvaceti letech

Tak tohle nečekal asi vůbec nikdo. Vojtěch Garba na včerejším turnaji Real Fight Arena absolvoval s velkou pravděpodobností svůj poslední zápas.

Teprve šestadvacetiletý borec se tak rozhodl po porážce na body od Bruce Souta. Brazilec dokázal eliminovat silné stránky zástupce Jayman MMA a v nepříliš pohledném zápase prodal své zkušenosti a připsal si poměrně jednoznačné vítězství.

Vojtěch Garba ukončil nečekaně kariéru

Vojtěch po zápase odložil rukavice a s bilancí sedm výher a čtyři porážky se odebral do sportovního důchodu.

„K Zápasu. Do přípravy jsem dal doslova vše a bylo to buď, a nebo. Vyhrát jsem chtěl moc, každopádně se mi zápas vůbec nepovedl takticky, i když tu jsme měli připravenou, myslím si, dobře.

Moc mě to mrzí, ale na takové úrovni hrajou roli maličkosti. Bylo mi ctí sdílet klec s takovým zápasníkem, jako byl Bruce!” zhodnotil Garba své poslední vystoupení.

vojtech garba mma nabidky
Vojtěch Garba

Následně přidal i vysvětlení, proč se rozhodl pro takto nečekaný krok, když ještě nedávno navrhoval zápas například s Karlosem Vémolou.

“Ke svému konci. Své rozhodnutí skončit jsem nevymyslel včera po zápase, ale měl jsem ho v hlavě už dříve. Není to nic náhlého. Do zápasového tempa bych se vrátil pouze za předpokladu, že by se našim sportem dalo živit, aniž by člověk ze sebe musel dělat šaška. Rozumím tomu, že to prodává lístky atd., nicméně to není můj styl. Já se plně ztotožňuji s mottem: Less show, more fighting! (Méně show, více zápasení).

Dále chci poděkovat KAŽDÉMU fanouškovi, který mě kdy přišel podpořit a Real Fight Arena za neskutečné příležitosti, které jsem dostal. Na dalších fotkách jsou, samozřejmě kromě mé rodiny, lidé, bez kterých by má sportovní kariéra nebyla! Bez Rajnoch MMA bych nikdy s MMA nezačal a nepředvedl nikdy takové výkony, ať už v kleci, nebo mimo ni!

DÍKY! PS: trénovat nepřestanu, podporovat kluky a holky z klubu taky ne, v kleci mě snad uvidíte jako rozhodčího a okurky, které píšou nesmysly na zápasníky, taky nepřestanu ignorovat.”

Z výše uvedeného je jasné, že MMA už nyní nebude jedinou prioritou, a že přednost dostane nyní spíše rodina a práce v armádě.

Garba má na své rozhodnutí samozřejmě právo. Ten, kdo si nikdy nezkusil, jak je těžké jít z přípravy do přípravy a vše obětovat pouze milovanému sportu, nemá absolutně představu, co vše musel sympatický moravský bijec obětovat.

Na stranu svého svěřence se pochopitelně postavil i Jakub Müller, který jej podpořil prohlášením.

Vémola v reakci na Garbovu výzvu: Zápas se mnou chce kdekdo, ale nikdo na to nemá

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!