Sleduj nás

RFA vs. IAF: Special Title Night. Nestárnoucí Monster, obr Orlov a zkušenosti proti dravému mládíFOTO: I AM FIGHTER

V sobotu 11. listopadu od 19.00 hodin to v pražské UNYP Areně vypukne. Speciální noc, která se může fanouškům MMA protáhnout. Nejprve event RFA vs. IAF: Special Title Night a poté klidně i se zápasníky společné sledování mise Jiřího Procházky na UFC 295 ve One Clubu v centru Prahy.

Nejprve je třeba zdůraznit: lístky na event sice mizí, stále jsou ale ještě k dispozici na Ticketportalu. Před galavečerem pak budou tradičně poslední kousky k zakoupení na pokladně u vstupu do dnes už legendární haly na Podviňáku.

A pokud nebudete moct být přímo na místě, pak je tu ještě jedna možnost – sledování skrze PPV, které můžete zakoupit na stránkách Real Fight Areny.

Vy všichni se pak můžete těšit na menu o jedenácti chodech.

Jak ukázalo páteční oficiální ranní vážení, i to veřejné podvečerní, všichni účastníci jsou skvěle připraveni. Ostatně došlo pouze k jednomu prohřešku na váze. „Bohužel tam zůstalo 800 gramů, nedá se nic dělat, nastaly různé okolnosti a už to nešlo dolů. Ale věřím, že mě to limitovat nebude,“ pousmál se v Galerii Harfa před fanoušky onen hříšník, Slovák Michal Duba, který se postaví v derby proti českému rivalovi Adamu Šindeláři.

Podobných mezinárodních soubojů mezi oběma organizacemi bude vícero. „Tak jsme to plánovali. Jsme za to rádi, kluci ukázali na váze profesionalitu a že jsou všichni maximálně připraveni, takže se máme nač těšit. Budou to parádní souboje, o tom jsem přesvědčený,“ má jasno jeden z dvojice promotérů Petr „Píno“ Ondruš (IAF). Že s ním parťák Boris Marhanský (RFA) souhlasí, není třeba dodávat.

Zvláště, když se dočká jednoho ze svých snů. Za organizaci uvidí zápasit legendu domácí scény bojových sportů Petra „Monstra“ Knížete. „To, jak se dokáže připravit v tomto věku, je obdivuhodné,“ usmívá se slovenský sympaťák, který si prošel svým vlastním zápasem, když v posledních dnech úspěšně porazil podzimní virózu. „Monster je prostě Monster. Jeho formu ve 46 letech by mu mohli závidět i kluci o polovinu a více mladší,“ přidal se Ondruš.

Jen pro upřesnění – pro jeho soupeře Stevena Krta půjde v devětadvaceti letech o životní zápas. Vždyť stále platí, že v oficiálních patnácti zápasech porazili Knížete pouze Karlos Vémola a David Kozma. Jen pro „zajímavost“ – když Kníže poprvé prohrál, bylo mu neskutečných 36 let, tedy stále o dost více než Krtovi, toho času šampionovi IAF ve veltru.

Jejich hlavní duel večera okoření také nový, speciální pás, který má zastřešit obě konkurenční organizace pro tento společný event. A možné další. „Máme tady legendu česko-slovenské bojové scény Monstra (Petr Kníže) a proti němu šampiona IAF Stevena Krta. Steven měl původně v tomto termínu obhajovat svůj pás, ale jelikož jsme nakonec spojili síly, Monster zápasí za RFA, Steven za nás, tak jsme se rozhodli dám jim šanci utkat se o speciální pás,“ řekl k tomuto tématu Ondruš.

Ve hře pak budou ještě další dva tituly, pokaždé organizace RFA. Jeden v postojových disciplínách, kdy se ve váze do 70 kilogramů utkají český bouřlivák Tadeáš Růžička a slovenská klidná síla Jacob Mikula. „Ukončím ho v prvním nebo druhém kole. Jsem tvrdý, ve všech ohledech lepší, nevidím nic, čím by mě mohl ohrozit,“ pronesl prvně jmenovaný přezdívaný „Mawar“.

„Taktika samozřejmě je. Mám něco připraveného, to je jasné, ale uvidíte až v samotném souboji,“ reagoval s úsměvem Mikula, který v pondělí oslavil 24. narozeniny. Dát si k nim v sobotu dárek v podobě pásu a skalpu věhlasného protivníka, navíc na jeho domácí půdě? To už je slušná motivace, co říkáte?

Tu mají pochopitelně také David Hošek a Viktor Červinský. Ve hře je pozice prozatímního šampiona RFA ve střední váze a prvního vyzývatele zraněného šampiona Dominika Humburgera. Že je favoritem prvně jmenovaný, není třeba dodávat. „Uvidíme, s čím přijde. Teda, já to vím. Bude mě chtít hodit, jako všichni ostatní. Pokud si to bude chtít rozdat v postoji, budu jen rád, jsem připraven,“ snažil se vtáhnout do své hry o deset let mladšího soupeře bývalý špičkový amatérský boxer.

„David je kvalitní a zkušený borec, ale není to žádný polobůh, je to člověk z masa a kostí, takže ho beru jen coby silného soupeře, kterého mohu porazit. Že jsem outsider, mi vůbec nevadí, naopak, pod tlakem je on. Zadarmo to nedostane a věřím, že Praha bude moje,“ reagoval na slova protivníka říčanský expres.

Toť třešničky na dortu, poslední trio zápasů večera. Zajímavé budou ale i ty předchozí. Po zranění se vrací do akce Nick Stamidis, další to ze zajímavých pušek velterové váhy, chybět nebude David Zoula, Matěj Val si to rozdá z velezkušeným Indem Krishanem Rawatem, který okouzlil precizním výkonem v červnu v Sokolově. A chybět nebudou ani sličné, leč tvrdé a šikovné dámy – Natálie Trikalová a Kamila Šimková.

OFICIÁLNÍ VÁŽENÍ RFA vs. IAF: Special Title Night

1. zápas, 3x3 minuty, lehká váha: Tobiáš Barták vs. Erik Nagy – váží se v sobotu, amatéři

2. zápas, 3x5 minuty, bantamová váha: Natálie Trikalová 60,7 kg vs. Kamila Šimková 61,5 kg

3. zápas, 3x5 minuty, pérová váha: Matěj Val 66,3 kg vs. Krishan Rawat 65,7 kg

4. zápas, 3x5 minuty, lehká váha: David Zoula 70,3 kg vs. Dömök Ákos 70,6 kg

5. zápas, 3x5 minuty, catchweight do 80 kg: Jan Králík 80,2 kg (druhý pokus 79,8 kg) vs. Nick Stamidis 79,4 kg

6. zápas, 3x5 minuty, catchweight do 74 kg: Adam Herain 73,8 kg vs. Krizstián Simon 73,9 kg

7. zápas, 3x5 minuty, velterová váha: Adam Šindelář 77,6 kg vs. Michal Duba 78,3 kg

8. zápas, 3x5 minuty, těžká váha: Jevgenij Orlov 120 kg vs. Arya Sheikh Hosseini 107,5 kg

9. zápas, 5x5 minuty, střední váha: David Hošek 83,9 kg vs. Viktor Červinský 83,9 kg

10. zápas, 5x3 minuty, Realfight titul do 70 kg: Tadeáš Růžička 69,5 kg vs. Jacob Mikula 69,9 kg

11. zápas, 5x5 minuty, velterová váha, super pás RFA vs. IAF:

Petr Kníže 76,9 kg vs. Steven Krt 76,6 kg

Poznámka: U catchweight a titulových zápasů bez tolerance, v ostatních případech tolerance 0,5 kg. Váhu nesplnil pouze Michal Duba, v dalších shazování pokračovat nebude, zápas se uskuteční.

Zdroj: Autorský text