Sleduj nás

„Tohle je moje oblíbená fotka!“ Ronnie Coleman se vrací k soutěžním dnům. Fanoušci žasnou

„Tohle je moje oblíbená fotka!“ Ronnie Coleman se vrací k soutěžním dnům. Fanoušci žasnouFoto: Profimedia

Co dokázal Ronnie Coleman, to asi jen tak někdo nezopakuje. Není se tedy čemu divit, že je jeho tvář symbolem kulturistiky.


Návrat do roku 2003: Fotografie, která ohromila fanoušky

Nedávno se na instagramovém účtu Mr. Olympia LLC objevila vzpomínková fotografie. Na onom snímku Coleman předvádí svou impozantní postavu s masivními kvadricepsy, bicepsy a dokonale vyrýsovanými břišními svaly.

„Tohle je jedna z mých oblíbených soutěžních fotek. Věřím, že všichni víte, z jakého roku pochází. Máte jen jednu šanci to uhodnout!“ připsal k fotce sám osminásobný vítěz Mr. Olympia, jenž nechal své fanoušky hádat. Abychom si rovnou odpověděli, jedná se o rok 2003.

Policista s unikátní uniformou

Kromě úspěšné kulturistické kariéry pracoval Coleman také jako policista v Arlingtonu v Texasu. Kvůli svým obrovským svalům si musel nechat šít uniformy na míru.

„Už od prvního dne mi museli vyrábět uniformy speciálně pro mě. Standardní velikosti mi prostě neseděly,“ smál se Coleman v rozhovoru pro Musclemind Media.


Reakce fanoušků

Fotografie vyvolala bouřlivé reakce fanoušků. Jeden z nich nevěřícně napsal: „Je těžké uvěřit, že tato fotka nebyla nijak upravena. Ronnie skutečně vypadal takhle!“ Další komentoval: „Nikdo ho nikdy nepřekonal. Byl a je králem kulturistiky.“ Tyto reakce dokazují, jak silný vliv má Coleman na současnou generaci sportovců a fanoušků.

Kulturistika tehdy a dnes

Komentáře pod fotografií také otevřely debatu o rozdílech mezi kulturistikou minulosti a současnosti. Jeden z fanoušků se zamyslel: „Myslím si, že kulturisté dřívější doby měli estetičtější a zdravější postavy. Zaměřovali se na symetrii a proporce, ne jen na maximální hmotnost. Jejich trénink byl více o dlouhověkosti a funkční síle.“ Tato úvaha poukazuje na měnící se ideály v kulturistice.


Zajímavosti z Colemanova života

  • Akademické vzdělání: Ronnie Coleman získal titul z účetnictví na Grambling State University, kde zároveň hrál americký fotbal.
  • Rekordní výkony: Při zvedání závaží rád chodil do extrému, například zvedl 362 kg při mrtvém tahu.
  • Motivační fráze: Jeho známé heslo „Yeah buddy!“ se stalo mottem mnoha fitness nadšenců po celém světě.
  • Zdravotní problémy: Po ukončení kariéry podstoupil několik operací zad, ale jeho pozitivní přístup mu pomáhá překonávat tyto výzvy.

Klíčové body Colemanova úspěchu

  • Tvrdý trénink: Nikdy nevynechal trénink a vždy se snažil překonat sám sebe.
  • Kombinace kariér: Dokázal úspěšně kombinovat náročnou kariéru kulturisty s prací policisty.
  • Pozitivní přístup: Jeho optimismus a humor ho provázely celou kariérou i po ní.

Symbol kulturistiky

Ačkoliv ho mnozí nazývají bláznem, který si díky své extrémní přípravě sám zhuntoval zdraví, tak či tak se Coleman nesmazatelně zapsal do historie kulturistiky. Díky tomu, že si byl vždy schopen sáhnout na naprostou hranici možností, byl schopen překonávat rekordy. Není to ovšem cesta, kterou bychom doporučili všem.


A co vy? Co vás inspiruje na příběhu Ronnieho Colemana?

Zdroj: Musclemind Media


Další články