UFC 272: Colby Covington vs. Jorge Masvidal, datum, informace, fight card, výsledky, video

Číslovaný turnaj organizace UFC se tentokrát bude muset obejít bez titulového zápasu, ale fanoušci rozhodně nepřijdou zkrátka. Hlavním tahákem totiž bude vyhrocená bitva dvou bývalých kamarádů a tréninkových partnerů Masvidala s Covingtonem.

Turnaj UFC 272 tentokrát přináší skvěle složenou fight card, přičemž vrcholem večera bude souboj Covington – Masvidal. Oba borci si před zápasem nic nedarovali a zdá se, že souboj bude vyhrocený. Dle sázkových kanceláří je favoritem Covington v kurzu 1.29. Datum 6.3.2022 kolem šesté ráno nám prozradí, kdo se stane šampionem a získá titul UFC. Níže přinášíme aktuální live výsledky a video z ceremoniálního vážení:

Colby Covington vs. Jorge Masvidal (na body)
Rafael dos Anjos vs. Renato Carneiro (na body)
Edson Barboza vs. Bryce Mitchell (na body)
Kevin Holland vs. Alex Oliveira (Technické KO – Kolo 2)
Greg Hardy vs. Sergey Spivak (Technické KO – Kolo 1)
Jalin Turner vs. Jamie Mullarkey (Technické KO – Kolo 2)
Marina Rodriguez vs. Yan Xionan (na body)
Nicolae Negumereanu vs. Kennedy Nzechukwu (na body)
Maryna Moroz vs. Mariya Agapova (Vzdání soupeře – Kolo 2)
Brian Kelleher vs. Umar Nurmagomedov (Vzdání soupeře – Kolo 1)
Tim Elliott vs. Tagir Ulanbekov (na body)
Ludovit Klein vs. Devonte Smith (na body)
Dustin Jacoby vs. Michal Oleksiejczuk (na body)

Colby Covington se vrací do klece po dalším neúspěšném pokusu porazit šampiona Usmana. Nigerijská Noční Můra je pro Colbyho osudový soupeř, který stojí mezi ním a opaskem pro krále divize.

Čtyřiatřicetiletý Američan prohrál za posledních šest let pouze dvakrát, a to právě s Kamarem. Jinak dokázal porazit taková jména, jako jsou Woodley, dos Anjos nebo Maia. Chaos je bývalý NCAA zápasník ve státě Oregon a v UFC má famózní průměr 4.1 takedownů za tři kola. Právě kontrola na pletivu i žíněnce je Covingtonovou největší předností.

V zápasech dokáže výborně stupňovat tempo a na soupeře tlačí aktivním boxem a zdánlivě nekonečným kardiem. Do tohoto zápasu půjde s bilancí šestnáct výher a tři porážky, kdy 50 % vítězství získal na body.

Jorge Masvidal se také vrací po neúspěšném souboji s Usmanem. Oproti svému sobotnímu soupeři ale dopadl ještě hůř. Ve druhém kole šel spát po strašlivé pravačce afrického šampiona. Pro Jorgeho to byl druhý neúspěch s Usmanem v krátkém časovém období.

V červenci roku 2020 vydržel plných pět kol, ale Kamaru zadusil jeho postojářské schopnosti svým wrestlingem. Než dvakrát podlehl v boji o titul, vezl se Gamebred na vlně tří výher, kdy ukončil Tilla, Askerna a Natea Diaze.

Šestatřicetiletý rváč je momentálně jednou z největších hvězd celé organizace, což bylo nedávno oceněno novou a lukrativní smlouvou. Během své kariéry se propracoval k rekordu pětatřicet výher a patnáct porážek, kdy 49 % vítězství získal po rozhodnutí bodových.

Masvidal má rozhodně schopnosti na to, aby ukončil tento boj knockoutem. Colby se navíc hodně tlačí dopředu a tím zvyšuje riziko kontru, které Gamebred výborně ovládá.

I když má Jorge solidní obranu proti strhům, zápasy s Usmanem nebo Maiou ukázaly, že dobrý wrestler mu může pobyt v kleci hodně znepříjemnit.

Covington je neúnavný ve své snaze znepříjemňovat soupeřům každou vteřinu zápasu. Bude se snažit odsávat wrestlingem sílu soupeře a dá mu vzpomenout na beznadějnou snahu proti Usmanovi. Podle nás Colby vsadí na svůj osvědčený recept, kterého se nedržel jen proti Kamarovi a Masvidala prostě utahá a porazí na body. Za sázku tedy stojí, že bitva skočí na body a výhra Colbyho.

Celý turnaj můžete sledovat přes oficiální placený UFC PPV přenos, nebo také zdarma z Česka a Slovenska. Stačí kliknout zde. Doporučujeme druhou variantu.

  • 1️⃣ Kdy je turnaj UFC 272: Covington vs. Masvidal?

    Turnaj UFC 272 má datum 5. března 2022. Konat se tentokrát bude v T-Mobile Areně v Paradise, Nevada a my se tak můžeme těšit na bouřlivou atmosféru.

  • 2️⃣ Kde sledovat galavečer UFC 272?

    Galavečer UFC 272 můžete sledovat přes oficiální placené přenosy UFC. Z Česka a Slovenska se však nabízí i lepší varianty zdarma. Pro více informací klikněte zde.