UFC Fight Night 204 - Alexander Volkov vs. Tom Aspinall, informace, datum, fight card, live výsledky a TV přenos

Poprvé od začátku pandemické situace se UFC vrací do země fish and chips. UFC Fight Night 204 Londýn je nabité pořádnou porcí absolutně dech beroucích zápasů, ve kterých se představí jedni z nejtalentovanějších borců pocházející z britských ostrovů. Pro tuzemského fanouška se navíc turnaj odehraje v příjemném čase a nebude potřeba dávat si budíček na časné ranní hodiny.

UFC Londýn - hlavní zápas, fight card a výsledky

Hlavní událost večera nám přinese střet dvou borců, kteří mají rozdílnou motivaci. Tom Aspinall může výhrou poskočit do první desítky a Alexander Volkov se chce přiblížit boji o titul. Domácí hvězda Aspinall drží působivou sérii 7 výher v řadě, do které se počítají jeho zápasy v Cage Warriors. 

V amatérské a ani profesionální kariéře se rodák z Manchesteru nikdy nedostal dále než do druhého kola, a tak bude zajímavé sledovat, jak na tom bude v pozdější fázi zápasu. Drago je ve všech ohledech zkušenější borec, který je již pošesté aktérem hlavního zápasu celého turnaje. Pokud by však prohrál, může se snadno dostat do nevděčné pozice gatekeepera bez šance na titul.

Hlavní karta (ESPN+, 4 p.m. ET)

Alexander Volkov vs. Tom Aspinall
Arnold Allen vs. Dan Hooker
Paddy Pimblett vs. Kazula Vargas
Gunnar Nelson vs. Takashi Sato
Luana Carolina vs. Molly McCann
Jai Herbert vs. Ilia Topuria

Prelims karta (ESPN+, 1 p.m. ET)

Makwan Amirkhani vs. Mike Grundy
Shamil Abdurakhimov vs. Sergei Pavlovich
Paul Craig vs. Nikita Krylov
Jack Shore vs. Timur Valiev
Cory McKenna vs. Elise Reed
Cody Durden vs. Muhammad Mokaev

Arnold Allen vs. Dan Hooker

Předposlední zápas na kartě bude obnovenou premiérou Dana Hookera v pérové váze. The Hangman ztratil tři z posledních čtyřech zápasů, a tak se rozhodl pro změnu.

V kategorii do 66 kilogramů by měl vynikat svojí silou i vysokou postavou. Bohužel pro něj se v sobotu v noci srazí bleskurychlým strikerem Arnoldem Allenem. Osmadvacetiletý borec prohrál ve své kariéře pouze jednou a jeho dlouhé, boxerské kombinace je radost sledovat.

Paddy Pimblett vs. Kazula Vargas

Pokud do některého z britských bojovníků vkládá UFC velké naděje, je to rozhodně Paddy Pimblett. Ve vší úctě k Rodrigo Vargasovi je v tomto zápase předhozen Paddymu jako potrava, a i když dokázal svůj poslední zápas vyhrát, proti miláčkovy davů Pimblettovi by neměl mít příliš velkou šanci.

Uvidíme, jak se tato strategie UFC vyplatí do budoucna, protože bude ohromně těžké naplnit očekávání, které do bývalého šampiona Cage Warriors vložila.

Gunnar Nelson vs. Takashi Sato

Pokud hledáte evropského borce s největším počtem submisí v UFC, tak dospějete ke jménu Gunnar Nelson. Islandský sympaťák nechybí ani na kartě londýnského turnaje a dostane tak šanci vylepšit svoji v poslední době nepříliš lichotivou bilanci. 

Jediná Gunnarova výhra z posledních čtyř zápasů totiž přišla proti Alexi Oliveirovi, který to má momentálně 0-4. Pokud Gunni nezvládne udolat Japonce Takashi Sata může se snadno jednat o jeho labutí píseň v UFC.

UFC Fight Night 204 - zajímavosti

Jeden ze dvou ženských zápasů, které nám UFC Fight Night 204 nabídne, je bitva mezi Molly McCann a Luanou Carolinou. Druhá jmenovaná se v posledních zápasech jeví v lepším světle, ale McCann bude na domácí půdě nebezpečnou soupeřkou. Obě dámy neukončují v posledních zápasech své soupeřky před limitem a bodové rozuzlení je vysoce pravděpodobné i tentokrát.

Španělský bojovník Ilia Topuria se postaral o pořádný skandál již v průběhu fight weeku, kdy se dostal na hotelu do šarvátky s Paddy Pimblettem, na kterého zaútočil pěstmi i lahví s desinfekcí. Teprve pětadvacetiletý neporažený prospekt je sice zatím mimo žebříčky pérové váhy, ale je jasné, že o něm ještě hodně uslyšíme. Bezchybnou bilanci se mu pokusí zkazit domácí Jai Herbert, který zatím v UFC příliš neoslnil.

Našlapaný turnaj v Londýně doplní i další známá jména, jako jsou Nikita Krylov, Sergei Pavlovič nebo Paul Craig, který jako jediný dokázal porazit nebezpečného Dagestánce Ankaláeva. Ostrovní fans se na akci těší již dlouhé měsíce a je jasné, že vytvoří opravdu pekelnou atmosféru. Karta je postavená na domácích borcích, a tak bude O2 arena hučet již od začátku prelims.