top fight logo export web
c4f709594703d0b5ee5280d756f944fe7b99015d

Adesanya: Protože Romero nebojoval, tak jsem ho nemohl knokautovat

Současný šampion střední váhy UFC Israel „The Last Stylebender“ Adesanya (19-0) se snažil vysvětlit, proč byla jeho poslední obhajoba z hlediska atraktivity utkání tak bídná.

Téměř všichni, včetně Dany Whitea, obviňují Yoela Romera (13-5) z toho, že se nezapojil do boje.

Kubánský rodák prodal své zkušenosti dvaačtyřicetiletého borce a od začátku duelu zvolil šalamounskou taktiku, jejímž hlavním úkolem bylo vyčkávat a kontrovat šampionovy útoky.

Adesanya však nebyl hloupý a brzy pochopil, že chodit na distanc nedává logiku. A tak raději sbíral na dálku, převážně skrze leg kicky, body.

Původní plán byl však jiný. „Mým hlavním plánem bylo trefit Yoela naskočeným kolenem. Ve skutečnosti jsem měl v záloze tři způsoby, jak ho zakončit, tohle byl jeden z nich,“ reagoval Adesanya na kanálu ESPN.

Pokud je nigerijský šampion v něčem dobrý, tak je to v čtení soupeřů. I Romera si načetl a pochopil, že nemá cenu mu chodit na ránu.

„Chtěl jsem tancovat, neměl jsem ale tanečního partnera. Yoel tam jen vyčkával, tak jsem ho sondoval. Občas jsem se přiblížil, abych ho donutil k reakci. Věděl jsem, že chce kontrovat, ale ne vždy se o to pokusil. Našemu tanci chyběla muzika. Kdyby Romero bojoval, tak ho knokautuji. Takhle z toho vznikl nejdivnější zápas, který jsem kdy podstoupil,“ dodával třicetiletý šampion.  

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.