top fight logo export web
silva white mma ufc

Anderson Silva poukázal, v čem tkví Whiteův největší problém

Dana White je skvělý promotér, ale jako takový má své nedostatky. Jaké? Na to poukázal legendární brazilský Pavouk Anderson Silva.

Anderson je historickou ikonou, čestným členem Síně slávy a držitelem nejdelší vítězné série v UFC. Jeho jméno respektuje prakticky každý fanoušek MMA, a proto se dá říct, že má jeho názor jistou hodnotu.

Momentálně se brazilský Spider vyjádřil na téma financí v UFC. To je věc, na kterou si mnoho zápisníků stěžuje a fanoušci je podporují. Je ta platová situace skutečně tak špatná, jak nám ji mnozí prezentují?

„Osobně si myslím, že by ty platy mohly být lepší, ale rozhodně mi nepřijdou nějaké špatné,“ řekl Silva, jenž si za své poslední vystoupení v UFC odnesl základní mzdu v hodnotě jednoho milionu dolarů. To je částka, ke které se mnozí zápasníci nikdy nedostanou.

anderson silva box zapas

Stížnosti tady ale veřejně nepomohou

„Bojovníkům, co se nachází v UFC a nelíbí se jim současná platová situace, bych vzkázal, aby si našli takového manažera, který jim vyjedná lepší finanční podmínky,“ navrhl Silva.

„Dana White není tak zlý člověk, jak ho mnozí popisují. Jeho jedinou nevýhodou je, že to je byznysmen, nikoliv sportovec. Nikdy nestál v kleci, nikdy možná ani netrénoval, a proto neví, jak jsou některé věci těžké.

Show umí dělat prvotřídní, o tom žádných pochyb, ale vše je to hlavně byznys. To je jediná věc, která mi na něm vadí. Že vám kecá do přípravy a říká, abyste kvůli show dělali tohle a tohle, ale přitom v té kleci on sám nikdy nestál.

Každopádně je třeba zmínit, že by se UFC nedostalo do bodu, ve kterém je nyní, kdyby mu nešlo o byznys. Ta atraktivita je prostě součástí rozvoje, to je třeba přijmout,“ vypověděl sedmačtyřicetiletý Spider.