top fight logo export web
Anthony Johnson zemrel na zdravotni komplikace

Anthony Johnson svoji největší bitvu prohrál. Odpočívej v pokoji bojovníku

Svět bojových sportů truchlí. V pouhých osmatřiceti letech jej navždy opustil vždy usměvavý Anthony Johnson, který podlehl dlouhodobým zdravotním problémům.

Osudným se po zhruba ročním boji staly nemocné ledviny, ke kterým se přidaly další životně důležité orgány. Rumble tak svoji největší životní bitvu bohužel prohrál.

Do povědomí fanoušků se Johnson zapsal hlavně díky svému působení v UFC, kde debutoval v roce 2007. Již premiéra v organizaci naznačila, čím se bude Rumble prosazovat.

Bleskový knockout již po třinácti vteřinách nenechal nikoho na pochybách, že přichází někdo speciální. V UFC se nadále pohyboval až do roku 2012, aby se sem po krátké anabázi v menších, americkým, organizacích zase vrátil.

Ve svém druhém působení si Johnson vedl ještě lépe než napoprvé. Z 8 zápasů si připsal šest výher a podlehl pouze Danielu Cormierovi, to hned dvakrát.

Rumble své soupeře vždy děsil neskutečnými granáty v rukavicích. Knockoutovat dokázal například Ryana Badera, Alexandera Gustafssona nebo bývalého šampiona Glovera Teixeiru. Na to mu stačilo pouhých třináct vteřin!

V kleci zabiják, ale mimo ni mimořádně příjemný společník, který byl mezi ostatními bojovníky velmi oblíbený. To je patrné i z bezprostředních reakcí, které přicházejí po oznámení smutné zprávy.

Anthony Johnson legendou UFC

„Tato zpráva mě velmi mrzí. Jeden z nejděsivějších a nejtvrdších soupeřů, jakým jsem kdy čelil a jeden z nejmilejších a nejskromnějších lidí, jaké jsem kdy potkal. Mám zlomené srdce. Upřímnou soustrast jeho rodině,“ vyjádřil svůj smutek Glover Teixeira.

„Velmi smutný den pro celou MMA komunitu. Skvělý chlap, jeden z nejnebezpečnějších bojovníků historie. Odpočívej v pokoji, šampione,“ ocenil kvality svého krajana Thiago Santos.

„Byl to skvělý kluk. Vždycky předváděl zábavné souboje a jako málokdo měl schopnost jedním úderem knokautovat soupeře. Byl to dobrý člověk, posílám upřímnou soustrast rodině,“ kondoloval šéf organizace Dana White.

„Odpočívej v pokoji, brácho. Na to, že Anthony Johnson naháněl mnoha lidem strach, byl starostlivý člověk. Od náhodných textových zpráv až po reakce po porážkách. Jaký to byl člověk, Rumble nám bude chybět. Někdy se zdá, že život není spravedlivý. Hrozná zpráva,“ zavzpomínal na soupeře i přítele Daniel Cormier.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!