top fight logo export web
19bced100040eb3e36c8f95e0c2446068fedc7f9

Anthony Pettis: Cítím se silnější, než jsem byl v době, co jsem byl šampionem

Anthony „Showtime“ Pettis (23-10) i přes svou výsledkovou krizi cítí, že je mnohem silnější, než byl před takovými sedmi lety, když mu náležel pás šampiona.

„Showtime“ vyhrál svůj mistrovský titul v lehké váze v roce 2013, když na submisi (armbar) porazil Bensona Hendersona. Následně svůj pás obhájil proti Gilbertovi Melendezovi, ale pak nastalo období, které by se z hlediska výsledků dalo považovat za temné. Pettis uspěl pouze v pěti z třinácti duelů, přičemž ten poslední se uskutečnil před týdnem na UFC 249 proti Donaldovi „Cowboyovi“ Cerronemu, jehož přemohl 2-1 na body.

„Beru to tak, že ve své kariéře neustále nabíráte zkušenosti a tím se vyvíjí i vaše osobnost. Já v současné chvíli hledám svou nejlepší bojovou verzi, ale třeba už teď cítím, že jsem mnohem silnější, než jsem byl v době, co jsem byl šampionem,“ snažil se vysvětlit Pettis.

pettis_cerrone

„Když jsem chodíval lehkou váhu, nebyl jsem tak dobrý, ale bylo mi to u prdele. A stále mi to svým způsobem je. Cowboy je zvíře a já s ním přijal zápas jen 21 dní před turnajem. Bojuji se všemi nejlepšími zápasníky bez ohledu na váhu. To je ten důvod, proč se u mě nastřádaly výhry i prohry,“ poukazoval na to, proč v poslední době neslavil zrovna tolik úspěchů.

A svým způsobem má Showtime pravdu. Jen v posledních pěti letech bojoval s Rafaelem dos Anjosem, Eddiem Alvarezem, Edsonem Barbozou, Charlesem Oliveirou, Maxem Hollowayem, Dustinem Poirierem, Tonym Fergusonem, Michaelem Chiesou či Natem Diazem. Všechno je to smetánka, která headlinuje fight night turnaje.