top fight logo export web
f426b9fd9433bbc51b02fbf75370f253b89231dd

Ben Askren vyhlíží svůj debut pod značkou UFC. Kdy to bude, s kým se utká a v jaké divizi bude zápasit?

Ačkoliv UFC odchodem Demetriouse Johnsona ztratila jednu velice významnou osobnost, tak zase příchodem Bena Askrena druhou získala.

A kdo ví, třeba se bude jednat o budoucího šampiona, který by rád jednoho dne vyzval i samotného Khabiba Nurmagomedova. Než se k tomu ale dostaneme, pojďme se držet faktů, která doposud známe a která nám prozradil Dana White.

Abychom ihned ze začátku smetli ze stolu všechny pochybnosti, „Funky“ je zápasník z velterové váhy a v ní bude také v rámci Ultimate Fighting Championship pokračovat i nadále. Spekulace, jež nás odkazují na souboj se současným ruským mistrem o hmotnostní kategorii níž, se zatím neopírají o žádný důvěryhodný základ, avšak úplně je vyloučit také nemůžeme. Pokud k tomu střetnutí dojde, bude to v lehké váze a Askren bude muset pár kilo shodit.

Ben Askren chce titul v UFC

Co se týče jeho debutu, Dana White nám k tomu řekl následující: „Samozřejmě, všichni se nemůžeme dočkat, až uvidíme tohoto neporaženého borce z ONE Championship zápasit, ale všechno je teprve v procesu jednání. Myslím si, že je více pravděpodobné, že ho uvidíme v oktagonu okolo začátku nového roku. Nicméně nemůžeme ani vyloučit, že nám někdo vypadne z bojové karty pro nějaký turnaj ještě v prosinci, tak bychom ty plány případně přehodnotili.“

A s kým by se mohl utkat? „Na titulový souboj s naším šampionem (Tyron Woodley) je ještě poměrně brzy. Navíc ‚The Chosen One‘, pokud vím, má zraněnou ruku, takže dostat ho na kartu v blízké době je poněkud nemožné. Ben Askren se nejprve postaví proti někomu z top pětky a pak uvidíme, komu mu předhodíme dalšího,“ svěřuje se hlava organizace, která tím naznačila aktuálnímu šampionovi, že v případě Askrenova úspěchu pro něho bude mít dalšího potenciálního protivníka.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.