top fight logo export web
bleda ufc smlouva 1

Bledá si smlouvu v UFC zasloužila, je přesvědčený trenér. Ženské zápasy příliš ukončení nepřináší

Že Tereza Bledá nedostala v UFC smlouvu, to překvapilo i jejího trenéra Andrého Reinderse.

Ten viděl od své svěřenkyně dominantní výkon, jenž byl ověnčen jednostrannou výhrou na body. Soupeřka byla navíc tolik dobita, že rovnou zamířila do nemocnice s dvěma zlomeninami v obličeji a prasklým kolenem. Zdali tyto úrazy nejsou signálem, že Tereza svou protivnici převálcovala, pak nevíme co.

„Tereza předvedla skvělý výkon, v zápase naprosto dominovala nad zkušenou soupeřkou, která navíc má černý pás v brazilském jiu-jitsu. Dokázala jí naházet, otřást v postoji, knockdownem kolenem poslat na zem, kde ji rozbíjela,“ uvedl trenér Reinders pro server sport.cz.

„Byl jsem přesvědčený, že smlouvu dostane. Obecně v nižších ženských váhových kategoriích nebývá ukončení tolik. Všechny ženské zápasy v DWCS skončily na body a vítězky kontrakty dostaly. Navíc v minulosti i bojovnice vyhrála na split decision (2:1 na body), a přesto kontrakt získala. Tady to bylo jasné, dominantní výkon a byl jsem přesvědčený, že Tereza kontrakt dostane,“ popsal Reinders s ohledem na utkání, které sledoval. Dana White to ale bohužel viděl jinak.

Drsný verdikt Dany Whitea

„Tereza je ještě mladá bojovnice. Dost jsem toho slyšel o jejím postoji, ale z toho jsem viděl jen naprosté minimum. Do souboje vstupovala jako velká favoritka, 6 ku 1, ale nemyslím si, že vypadala jako jasný favorit,“ sečetl White body, které se mu nelíbily.

„Domnívám se, že Tereza potřebuje nabrat ještě další zkušenosti. Je jí stále jen dvacet let, takže může ještě růst. Teď vyhrála, její cena tedy vzrostla, jen je prostě pořád hodně mladá,“ odůvodnil šéf UFC, proč se české bojovnici navzdory výhře rozhodl neudělit smlouvu.