top fight logo export web
jon jones jiri prochazka mma zapas

Chci vyhrát titul naprosto dominantním způsobem, informoval Jones. Potvrdil i termín návratu

Jon Jones skutečně chystá návrat do klece v prosinci letošního roku, čímž možná odtlačí Procházku na turnaj v Brazílii.

Dana White řeší nyní příjemné starosti… Tedy pro něho příjemné, pro české fanoušky už o něco komplikovanější.

Jiří Procházka si vytyčil jasný cíl, že chce svůj čerstvě získaný pás polotěžké váhy obhajovat ještě letos, a to nejlépe 10. prosince na turnaji UFC 282 v Las Vegas.

Na téže gala se ovšem chystá návrat Jona Jonese, který své úmysly stihl potvrdit přes sociální sítě. Dana White proto uvažuje, zdali Jirku nepřesune na leden do Brazílie.

Chci dominovat, hlásí Jon Jones

Legendární zápasník, jenž více než dva roky absentoval, se hodlá fanouškům představit v plné kráse. Rád by uzavřel letošní bojový rok tou nejdominantnější show, která bude okořeněna o titul šampiona těžké váhy.

„Mým cílem a zároveň i mým snem je během svého prvního titulového zápasu v těžké váze dominovat. Přesně tak, jako jsem to udělal ve svém prvním utkání ve váze polotěžké… Ryzí dominance,“ vytyčil si Jones.

Soupeřem slavnému „Bonesovi“ bude Stipe Miocic. Do hry bude vhozen pás dočasného šampiona kvůli dlouhodobé absenci regulérního mistra divize Francise Ngannoua, jenž se nyní léčí po operaci kolenních vazů.

Do Brazílie se nám nechce, zní z týmu Procházky

Bohužel pro Jiřího Procházku, pokud mu Dana White nedá povolení, aby v prosinci dělal Jonesovi „předskokana“ (hlavní předzápas), bude se muset smířit s tím faktem, že se vydá do Brazílie. A to není zrovna scénář, který by českému samurajovi či jeho týmu nějak voněl.

„Brazílie není úplně vhodný termín a místo, kde bychom chtěli obhajovat. Ono to souvisí i s tím, že by příprava vrcholila během vánočních svátků. Navíc krátce po Silvestru, na začátku roku, bych měl být s reprezentací thajského boxu v Singapuru. Nemohl bych se úplně věnovat závěru přípravy. Už jenom z tohohle pohledu nám to nevyhovuje, 10. prosinec je pro nás ideální,“ vysvětluje Karaivanov.

„Na listopad jsou dané titulové zápasy, kalendář je plný. Pro nás je to dobré i vzhledem k Jiřího ruce. Prosinec je nejdřívější termín, kdy víme, že budeme připraveni. Navíc to bude v Las Vegas, což je neutrální místo, kde by to pro nás nebyla jáma lvová,“ sdělil Karaivanov webu sport.cz.