top fight logo export web
Chimaev Oliveira Makhachev

Chimaev jde proti proudu. Vysvětluje, proč Oliveira vyzraje nad Makhachevem

Khamzat Chimaev rozhodně nedrží krok se svými ruskými kolegy, a naopak věří, že na Islama Makhacheva bude proti Charlesu Oliveirovi čekat tvrdé probuzení.

Stále se jedná o pouhé predikce, ovšem všechny vychází z úst lidí, kteří něco zažili. Khamzat Chimaev je rovněž jako Makhachev mistrem boje na zemi, ale věřit mu v takto náročném zápase proti Oliveirovi nemůže.

„Potíž je v tom, že jedinou Islamovou šancí na výhru v tomto zápase je boj na zemi. Celý jeho tým, dokonce i on sám mluví o tom, jak tento souboj vezmou na zem a jak tam budou Charlese kontrolovat… No jo, ale co když to nepůjde?“ položil si Chimaev zásadní otázku.

„Islam je dobrý, ale bohužel příliš jednodimenzionální fighter. Všichni vědí, že jeho jedinou šanci na výhru je zem. Všichni ho varují před Charlesovým postojem a apelují na něj, aby se v postoji nezdržoval déle, než bude nutné… Ale víte vy co…,“ nadechl se a hledal ta správná slova.

„Řeknu to takhle. Oliveira je nejvíce komplexní zápasník v divizi lehké váhy. Makhacheva může ohrozit nejen v postoji, s čímž všichni počítáme, ale i na zemi, kde to Makhachevův tým nejméně očekává. Pokud se nepletu, Oliveira je rekordman v počtu submisí. Rozhodně bude moc dobře vědět, co má dělat,“ řekl o něm.

Makhachev Oliveira Pimblett

„A druhá věc, Makhachev je o něco otevřenější, než býval Khabib. Vzpomínám si na to KO, co dostal na začátku své kariéry v UFC. Shodou okolností to byl také Brazilec… Rozhodně se minulost může zopakovat. Oliveira je pořádný dravec, je v nejlepší formě svého života a svou kůži nebude chtít dát nadarmo,“ míní Chimaev.