top fight logo export web

Chimaev: Pokud na tréninku vyloženě netrpím, nejsem pak spokojený

Takovou nálož na tréninku, jakou si nandává Khamzat Chimaev, si nedává nikdo jiný.

Když švédský „Mauler“ Alexander Gustafsson nedávno říkal, že ještě nikdy ve svém životě neviděl nikoho, kdo trénuje tak intenzivně a často jako Khamzat Chimaev, nemluvil rozhodně jen tak do větru.

Borz naznačil, že si nakládá tři tréninky denně, když zrovna nemá žádný zápas. Pokud se mu ale nějaký blíží, jako tomu je například teď proti Brazilci Gilbertu Burnsovi, zvedá svůj denní limit na pět. V každém případě jede až do morku kosti.

„Pokud při přípravě vyloženě netrpím, nejsem pak spokojený. Až když mám za sebou pět hodin tvrdého tréninku, po kterém mě bolí celé tělo, teprve pak jsem spokojený. Jak mě ale nic nebolí a jak netrpím, cítím se zle. Připadám si, jako bych vůbec necvičil,“ informoval Chimaev.

„Trénink je můj denní chleba. Je to něco, bez čeho už nemůžu žít. Samozřejmě, že je nemožné toto tempo udržet po celý rok, ale jen se podívejte na takového Floyda Mayweathera. I on makal pět až šest hodin denně před svými fighty. Pouze tak docílíte úspěchu,“ sdělil Chimaev pro RT Sport.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.