top fight logo export web
Claudia Gadelha

Cítila jsem se, jako kdyby mi někdo bodal nožem do hlavy, vysvětlila UFC bojovnice Gadelha konec své kariéry

Brazilka Claudia Gadelha se s úctyhodnou bilancí 18 výher a 5 proher řadí mezi nejúspěšnější MMA bojovnice na světě. Jenže nic netrvá věčně a i ona teď ohlásila konec své dlouholeté zápasnické kariéry. A to kvůli nepříjemným zdravotním problémům.

Claudia během své kariéry v UFC bojovala hned s několika celosvětově proslulými zápasnicemi, mezi kterými nechyběly ani taková jména, jako Karolina Kowalkiewiczová, Angela Hillová nebo bývalá UFC šampionka Joanna Jedrzejczyková. Kariéru pověsila na hřebík hlavně kvůli podlomenému zdraví.

Bylo to, jako kdyby vás někdo bodal nožem přímo do hlavy. Nechci, aby si někdo myslel, že jsem kvůli konci své kariéry smutná. Jsem ráda za to, co se v mém životě právě děje. Po mém posledním zápase v listopadu jsem měla velký otřes mozku a spolu s ním jsem si odnesla i trvalé následky. Bylo to opravdu frustrující, protože bolesti hlavy nepřestávaly, dělalo se mi nevolno, zvracela jsem, necítila jsem se vůbec dobře. Nemohla jsem se jít projít, trénovat, vůbec nic. Bylo to opravdu příšerné,” promluvila Claudia o svých problémech.

Kvůli svému zranění se nemohla brazilská bojovnice ani setkat se svojí rodinou. “Ležela jsem na ošetřovně v Las Vegas úplně sama, mezitím co moje rodina byla v Brazílii. Strávila jsem spoustu času o samotě a přemýšlela o tom, že už znova zápasit nikdy nebudu. Bylo to se mnou jako na horské dráze. Jeden den jsem si říkala, že bude vše v pohodě a druhý den úplný opak,“ posteskla si Claudia.

Když Claudie zjistila, že trénování není jako dřív, bylo rozhodnuto. “Když jsem se vrátila ke trénování, tak to nebylo jako dřív. Měla jsem strach inkasovat jakýkoliv úder do hlavy, nechtěla jsem, aby se mi ty problémy vrátily. Každopádně není všem dnům konec. Pořád jím, trénuju a žiju jako sportovec, protože to jsem já, proto jsem byla stvořená. Pořád budu dělat to, co mě baví, jen už nebudu zápasit,” dodala UFC veteránka Gadelha.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.