top fight logo export web
81f1f84425dc852657800bc9d3f62f33966e4f92

Conor McGregor vs. Dustin Poirier – preview

Čas se nezastavitelně blíží a do dalšího očekávaného návratu irského bouřliváka do nejslavnější klece světa zbývají již pouhé hodiny.

Bývalý držitel titulů pérové a lehké váhy v UFC, které navíc mohl pověsit na svá ramena v jednu dobu, se po odchodu dlouholetého šampióna a zároveň svého posledního přemožitele Khabiba Nurmagomedova rozhodl, že světu ukáže, komu skutečně trůn kategorie lehké váhy UFC náleží.

Zápas sice nebude titulový, ale pravděpodobně z něho vzejde muž, který se o pás šampióna bude moci už regulérně utkat. Zatím se vše jeví, že protivníkem vítěze tohoto zápasu by měl být lepší z dvojice Dan Hooker nebo Michael Chandler, kteří se nám ukážou dnes na stejném turnaji.

Hlavním tahákem večera v proslulém Abú Zabí by však měl být diváky a fanoušky po celém světě velmi očekávaný fight mezi Conorem „Notouriousem“ McGregorem a bijcem z americké Lousiany Dustinem „Diamondem“ Poirierem. Nutno dodat, že mezi oběma borci patřícími k absolutní špičce rankingu lehké váhové kategorii se jedná už o druhý vzájemný střet.

K tomu prvnímu došlo již před šesti lety a radost z vítězství si tenkrát užíval irský čert McGregor, jemuž se podařilo svého soka ukončit prakticky velice rychle již v prvním kole. Za dlouhých šest let se však mnohé změnilo, a přestože se zápas tehdy odehrál příliš jednoznačným způsobem, vyvíjející se situace by nemusela zaručovat podobný vývoj. Dále je podstatné, že předchozí střet dvou famózních zápasníků se odehrál v pérove váze, kde slavný Notourious později ukořistil svůj první titul v legendárním zápasu proti José Aldovi Jr., který navíc nepřesáhl 15ctou vteřinu prvního kola. Conor Mcgregor se náhle přes jedinou noc stal po celém světě ikonou tohoto sportu.

Zhruba o rok později se navíc rozhodl přestoupit o váhu výše a políčit si na tehdejšího šampióna lehké divize Eddieho Alvareze. Vzhledem ke Conorově rostoucí popularitě a kontroverzi spjatou s jeho osobou se nad tímto krokem vedení organizace mnoho nepřemýšlelo.

Šílenost lesknoucí se v očích, sebevědomí doprovázející každý pohyb těla, výraz zastřený špetkou bláznovství a nevídané schopnosti. Koncem roku 2016 se Conor utkal se šampiónem Alvarezem.

Ve druhém kole bylo hotovo, Alvarez se dostal do přestřelky uprostřed octagonu a po sérii dobře mířených úderů se poroučel na žíněnku. Jakmile se na něho soupeř tvrdě vrhl a zasypal jej dalšími ranami, rozhodčí John McCarthy neměl jinou možnost než bitvu ukončit. Rázem se irská hvězda nejtvrdšího bojového sportu stala šampiónem dvou váhových kategorií najednou.

Conor McGregor se chystá na souboj v UFC

V tu dobu se ale cosi zlomilo, Mcgregor ukončil kariéru, k titulu se probojovala senzace z Dagestánu Khabib Nurmagomedov a ten navíc Conora později po jeho návratu téměř jednoznačně porazil.

Čas ale plyne dál a spousta nepředvídatelných událostí a osudem naservírovaných okolností se podepsalo na tom, že se dnes dočkáme odvety McGregor vs. Poirier.

Bojovými schopnostmi vybroušeny diamant z americké Lousiany se od drtivé porážky s Conorem dost vzpamatoval a připsal si hned čtyři výhry v řade, přičemž hned tři ukončil před limitem v prvním kole. Později ho nepatrně přibrzdil Michael Johnson, když dal i on jemu ochutnat nepříjemné ukončení v prvním kole, ale Dustinovo bojové srdce mu dopomohlo hned v dalších šesti zápasech, do nichž dvaatřicetiletý Američan nastoupil během zhruba dvou let. Výsledkem pro něho bylo pět výher a jedno rozhodnutí NO CONTEST proti Eddiemu Alvarezovi, který se vytasil nedovolenými koleny. To ho však později přišlo draho a Poirier ho porazil na TKO ve druhem kole. Ke svým skalpům si nadále ale přidal i jména jako Jim Miller, Anthony Pettis, Justin Gaethje nebo Max Holloway.

Tehdy v tvrdé pětikilové přestřelce šílených úderu a srdnatého boje nakonec zdolal nezlomného Havajčana a zaslouženě si vysloužil pás dočasného šampióna lehké váhy. O ten však ještě téhož roku přišel během souboje s neomylným Dagestanským orlem Nurmagomedovem, jemuž se podařilo ve třetím kole zvítězit via RNC. Dustinovo zklamání netrvalo dlouho a srdce bojovníka bušící pro plnohodnotný titul ho v následujícím roce postavilo do klece proti velmi nebezpečnému Novozélanďanovi Danu Hookerovi.

Divoká nelítostná přestřelka nakonec přinesla kýžené ovoce bývalému dočasnému šampiónovi a ten se již dnes pokusí o další krok k cíli. Nepopiratelně ho očekává nejtěžší boj jeho kariéry.

Conor již ohlásil, že se chystá vytasit mnoho nových zbraní a rychlé ukončení, ale pokud Poirier vydrží jeho neuvěřitelný prvotní nátlak a zápas se bude táhnout blíže k šampionským kolům, šance reprezentanta American Top Teamu budou značně vzrůstat.

O úžasnou podívanou tedy nebude nouze a zpestří nám ji i třeba Dan Hooker, který se chystá prověřit „nováčka“ Michaela Chandlera.

Kuba Jan Chyba

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.