top fight logo export web
Dominick Cruz

Cruz: Můžeme vůbec uznávat zápasníky, co jsou neporažení, ale přitom nepřijímali žádné výzvy?

Bývalý šampion bantamové váhy Dominick Cruz si položil jednu zásadní otázku, kterou se mohl tak trochu dotknout i třeba takového Khabiba Nurmagomedova.

Dominick Cruz je ostřílený veterán, s nímž se v kleci uvidíme 11. prosince, aby nám opět připomněl své kouzlo a pokusil se na „stará kolena“ ještě něco dokázat. To, oč se pokouší, je prý pravá výzva. Tedy něco, co ostatním lidem příliš nechutná.

„Možná jsem divný, ale já nesoudím lidi podle toho, co ve své kariéře dosáhli, ale podle způsobu, jakým toho dosáhli. Pokud je někdo neporažený a je třeba šampionem a přitom nebojoval ještě s žádným pořádným soupeřem, dá se takovýto člověk považovat za skutečně nejlepšího? Není snad účelem tohoto sportu porážet ty nejlepší?“ ptal se Cruz.

„Takže všichni atleti, co jste opustili tento sport neporažení, táži se vás: Jste skutečně neporažení, nebo jste se jenom báli posunout až na hranu? Udělali jste všechno pro to, abyste byli nejlepší? Protože tahle hra není jenom o tom neprohrávat, nemůžete se nonstop vyhýbat prohrám, musíte přijímat výzvy a vyvíjet se jako fighter. Teprve tak vzniká pravý GOAT,“ míní.

Cruz se tím nepochybně zaměřoval na takového Khabiba Nurmagomedova a další fightery s prakticky bezchybným skóre. Jedním z příkladů má být i Sean O’Malley, který se vyhýbá soupeřům z žebříčku jako čert kříži, přesto o sobě mluví jako o nejlepším zápasníkovi světa.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.