top fight logo export web
dana white film

Dana White: Přestaňte věřit těm nesmyslům, většina UFC zápasníků má lepší platy jak boxeři

Že je box na samotném vrcholu platové politiky v bojových sportech, to je podle Dany Whitea naprostý blud.

I když si spousta MMA zápasníků už několik let ustavičně stěžuje, údajně nemají na co. Zejména v UFC jsou prý platy mnohem lukrativnější než v jakémkoliv jiném bojovém odvětví či organizaci.

„Máme zde pravidelné odběratele, kteří si platí PPV už třeba třináct let. A když si k tomu připočtete ještě to, že ročně pořádáme nějakých čtyřicet čtyři turnajů, pak je jasné, že se naši atleti nemohou mít špatně. Většina našich zápasníků si vydělává více než boxeři,“ nebál se Dana White prohlásit i navzdory všem těm nepokojům.

„Nevěřte všem těm nesmyslům, které slyšíte. Všichni tihle Conorové, Khabibové nebo i Jonesové si u nás vydělali mnohem více jak boxeři ve svých velkých titulových zápasech. Platové podmínky v UFC jsou velmi dobré,“ má za to White.

Čirou náhodou to je ale opravdu jen jeden z mála lidí, kteří to takto vidí. Nedávno si vůči nízkým platům v UFC postěžoval i šampion Francis Ngannou, který už teď vyhlíží přesun k boxu. Vedle něho si stihli postěžovat Cody Garbrandt, Curtis Blaydes, Jorge Masvidal nebo právě i ten „nenasytný“ Jon Jones.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.