top fight logo export web
Záludný spor o titulového vyzyvatele! Covington je další, říká White. Ani náhodou, pře se Usman

Dana White prozradil, jaké dva vysněné fighty by v současném roce rád zrealizoval

Rok 2022 nezačal špatně, ale mohl by být ještě lepší. Dana White by jej rád okořenil dvěma divácky velmi atraktivními fighty.

Oba dva budou dost záviset na okolnostech a ty nám až doposud nebyly příliš nakloněny.

Podívejme se například na situaci okolo bývalého šampiona polotěžké váhy Jona Jonese. Ten už prakticky sliboval, jak se nejpozději v červnu vrátí do klece, ale doposud nemá potvrzený ani návrat, ale ani soupeře. Nikdo o něm nic neví.

Pokud se ovšem věci v jeho případě vystříbří, pokusí se Dana White urychleně jednat. Jones je totiž i navzdory své kriminální minulosti stále největším bojovníkem celé historie MMA a z přítomnosti takového člověka je třeba těžit, dokud se zatím může pyšnit aktivním statusem.

„Jones je MMA GOAT. Říkal jsem to dříve a říkám to i teď. Přeju si, aby si vyřešil všechny problémy, které má, a ukázal fanouškům, že na sobě zapracoval a že se změnil. Už třeba kvůli nim,“ řekl Dana White.

„Věřím tomu, že bychom všichni Jona rádi viděli. Stoprocentně si zaslouží ten boj o titul (těžké váhy). I když to nebude proti Francisovi, který je zrovna teď stejně zraněný, ale například proti Miocicovi. Jeho návrat bychom si určitě vychutnali,“ poznamenávala hlava MMA Ligy mistrů v rozhovoru pro BT Sport.

A jaký by byl druhý vysněný duel letošního roku?

„Mnozí se mnou možná nebudou souhlasit, ale dalším největším fightem, na který se těším, je Kamaru Usman vs. Leon Edwards. Tohle je zejména díky Edwardsovi, protože nikdo z vás nevidí do ústraní a neví věci, co vím já. Leon je skutečný dříč. Přijal nabídku na boj s Khamzatem Chimaevem, i když nemusel (Khamzat se později zranil), a pak bojoval s Belalem Muhammadem i Natem Diazem. Ohromný respekt těmto lidem, kteří přijímají zápasy, i když se nesou na vítězné šňůře a mají právo rovnou bojovat o titul,“ chválil White svého britského koně.

„Takže skutečně se těším na tento duel. Edwards dokáže být naprosté zvíře, když chce, a Usman je Usman… Aktuálně nejlepší MMA zápasník planety. Co víc k tomu říct? Čeká nás ohromný fight. Jeden z nejlepších možných a já se ho už teď nemůžu dočkat,“ dodal dobře naladěný boss americké MMA organizace, pod jejímiž křídly se nám už příští týden představí i český zástupce David Dvořák.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.