top fight logo export web
Khamzat Chimaev vzal svůj konec kariéry zpět a v UFC pokračuje

Dana White prozradil, proč Chimaev už nepodal stoprocentně přesvědčivý výkon

Lidé Khamzatovi vyčítají, že na to, jak moc se vytahuje, nepředvedl proti Gilbertu Burnsovi zrovna nějaký přesvědčivý výkon.

Ano, vyhrál sice, ale rozhodně to byla výhra s odřenýma ušima, kde každá další rána navíc mohla být rozhodující. Přeci jenom se jindy hladový švédský Vlk dvakrát hodně zblízka podíval na žíněnku, kam ho vehnal soupeřův tvrdý pravý hák.

Chimaev se zjevně dostane do elitní pětky žebříčku velterové váhy, ale mnoho fanoušků mu už stihlo vyčíst, že na Usmana, Covingtona či Adesanyu jeho zkušenosti stačit nebudou… Naštěstí je tu ale ještě Dana White, který má pro svého nového tahouna pozornosti slabost.

„Co víc byste po Khamzatovi chtěli? Po takové show, kterou předvedl, si zaslouží uznání!“ vzdával šéf UFC hold svému oblíbenému bojovníkovi, kterému dal tuto nezapomenutelnou příležitost, aby přeskočil hromadu bojovníků v žebříčku a utkal se rovnou s naprostou elitou.

„Hlavní problém byl v tom, že Khamzat na sebe navalil spoustu pozornosti. Do člověka, který doposud neměl žádné zkušenosti s tou absolutní špičkou, se vkládala strašně vysoká očekávání. Lidé v areně pořád skandovali, neustále ho hnali dopředu a on chtěl za každou cenu doručit ukončení,“ vysvětloval.

„Pokud vstoupíte mezi elitní pětku žebříčku, veškerá sranda jde bokem. Ti chlápci tam jsou samí zabijáci. Khamzat se stal obětí ohromné mediální přízně. Všichni vůči němu měli obrovská očekávání. Vkládali do něj strašně moc nadějí a on je chtěl obhájit,“ povídal.

„Každopádně se mu povedlo uspět. Byl to první vážný test a Khamzat jím prošel. Pokud nevěříte tomu, že je tenhle chlápek skutečná hrozba, tak jste asi vážně šílení,“ ohradil se White proti novinářům na tiskové konferenci.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.