top fight logo export web
Khabib White

Dana White vysvětlil, proč Khabiba nemůže řadit mezi nejlepší bojovníky

Khabib Nurmagomedov je mnohými považován za nejlepší lehkou váhu celé historie MMA. I o tom ale už dnes dokáže Dana White pochybovat.

Když byl ruský Orel ještě aktivním bojovníkem, o jeho statusu MMA jedničky se příliš nespekulovalo. Khabib dokonce obsadil samotný vrchol proslulého pound-for-pound žebříčku, kam se dostal po výhře nad Justinem Gaethjem. Velmi mu k tomu ovšem pomohlo i to, že v té době „GOAT“ Jon Jones již nebyl aktivní.

Uběhlo několik měsíců, vesměs i let a o Khabibově přínosu pro tento sport se začíná pochybovat. Dokonce i Dana White, který kdysi Nurmagomedova označil za historicky nejlepšího bojovníka lehké váhy, o jeho statusu začíná pochybovat.

„Je obtížné se o něčem takovém bavit. Spousta bojovníků byla nejlepší ve své aktivní éře. Protože jde však doba dopředu, nemůžeme porovnávat minulou éru s tou současnou,“ dal se do vysvětlování White ve svém interview pro CQ Sports.

„Khabiba jsem měl vždy rád, je velmi talentovaný, ale bohužel tento sport opustil velmi brzy. Mohl nám toho ještě hodně ukázat, a proto ho nemohu řadit mezi nejlepší fightery celé historie. Mám tím na mysli, že se nemůže řadit mezi ikony, jako jsou Jon Jones, Georges St.Pierre, Anderson Silva apod.,“ poznamenávala hlava UFC.

„Dokonce i jistí bojovníci v lehké váze ukazují, že dokáží atakovat Khabibův rekord… A věřte mi, snažil jsem se ho přemluvit, aby se vrátil a svůj úspěch ještě rozšířil, on však nechtěl. Ten člověk nás opravdu opustil na svém vrcholu, což je velká škoda,“ mrzelo Whitea.