top fight logo export web
dana white penize ufc zasluha

Dana White: Zápasníci dostávají zaplaceno přesně tolik, kolik si zaslouží

Dana White se opět jednou rozpovídal na téma financí a všem jasně zopakoval, že peníze v MMA jsou více než v pořádku.

Mnozí by mohli nesouhlasit, někteří dokonce protestují, ale všechno tohle jsou údajně akce lidí, kteří jsou „nenažraní“. Každý bojovník údajně dostává tolik peněz, kolik si zaslouží. A kdo chce více, ten má více bojovat.

„Mou povinností je fighterům doručit tři zápasy ročně. Takto to dokonce máme ve smlouvě. Pokud bych vám ty tři zápasy nedal, tak tím poruším podmínky kontraktu. Kdo je tedy fit a chce peníze, ať zápasí,“ radí Dana White všem svým fighterům.

Ke každému se chovám stejně, nikdo nemá zvláštní výsady, oponuje Dana White

Platová politika je v pořádku

Druhým bodem konverzace byly stížnosti, že jsou MMA bojovníci finančně nedoceněni. Tento mediální rozruch ale řídí jen „idioti“, co jsou líní pohnout zadkem.

„Když se podíváte, jak se náš sport za posledních 22 let posunul, je to až neuvěřitelné. Myslím si, že takovýto rychlý rozvoj ještě žádný sport nezaznamenal. Bohužel jsou s tím spojeny i určité trable, takže se vždy objeví nějaký pitomec, který si otevře hubu a bude si stěžovat,“ začal White pro GC Sports svůj monolog.

„Řeknu vám ale jednu věc. Bojovníci jsou dobře placeni. Někteří dokonce královsky. Každý z mých fighterů si vydělává přesně tolik, kolik si zaslouží, a není to zrovna málo,“ poznamenával.

„S boxem se nemá cenu srovnávat, a že to spousta lidí dělá rádo, ale to odvětví je kompletně zničené. Vypralo se tam tolik špinavých peněz, že tam teď bez platu nikdo nehne ani brvou. Takováto platová politika v UFC nikdy nebude. Alespoň ne v době, co já budu živ,“ kladl na důrazu.

„Moji zápasníci se mají dobře. Mají stabilní plat a bonusy za výhru, bonusy z PPV a bonusy od sponzorů. A všichni fighteři si díky naší platformě získávají ty nejlepší sponzory. Díky nám mají boční příjem, o kterém se jim ani nesnilo,“ poukazoval na věci, které údajně málokdo vidí.

Epická reakce! Takto Jiří Procházka pobláznil Danu Whitea

„Pokud se někomu nelíbí, jak platíme, nechť odejde. Anebo ještě lépe, nechť si založí vlastní organizaci, proslaví ji jako my a potom může svým bojovníkům platit tolik, kolik chce. U nás si každý vydělává velmi slušně, a kdo není líný, ten je pořádně v balíku,“ vyjádřil se White, který tak ukázal na to, že kdo bojuje třikrát ročně, má vskutku slušnou výplatu.