top fight logo export web

Dariush poodkryl svou taktiku na Makhacheva, nebojí se ho rozebrat ani na zemi

Dariush nepochybuje o tom, že by jeho příští protivník nebyl nebezpečný, ale zároveň věří, že zde není jediný aspekt boje, ve kterém by byl lepší.

„Doposud jsem neviděl, jak někdo na Islama vyvíjí nátlak. Většina soupeřů k němu přistupovala možná až s přílišným respektem, což rozhodně nebude můj případ,“ vypověděl pro server MMA Junkie sebevědomý bojovník, jenž se řadí mezi ten užší zástup nových titulových vyzývatelů.

„Pokud na Makhacheva vyvinete tlak v postoji, vezme vás na zem. Pokud se na zemi snažíte aplikovat své jiu jitsu, tak vám jeho wrestling nedovolí cokoliv předvést. Potíž je ale v tom, že žádný z Makhachevových předchozích soupeřů nebyl natolik kvalitní, aby ho skutečně dostal do těch složitých situací. Opravdu mám za to, že jsem lepší jak v postoji, tak i v grapplingu, což brzy samozřejmě uvidíme,“ podotkl dvaatřicetiletý rodák z Gol Tappehu v Íránu.

Sebevědomí je nepochybně podstatnou součástí boje, dle papírových předpokladů ovšem Dariush bude poměrně značným outsiderem, který akorát může překvapit.

Makhachev se oproti tomu nese na vlně devíti výher. Ani ta desátá mu možná ještě nezajistí boj o titul, pokud se do hry připlete Conor McGregor, ale dozajista je tento ruský objev hrozbou, na kterou spousta fanoušků i zápasníků hledí jako na nového Khabiba.

K duelu mezi Beneilem a Islamem dojde 26. února na turnaji UFC Fight Night 202 v Las Vegas. Tamní Apex Centrum s menším oktagonem je jako dělané pro lukrativní přestřelky, ale i grapplingové souboje.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.