top fight logo export web
mike tyson zapas 2021

Darren Till poskytl vysvětlení, proč je MMA mnohonásobně lepší jak box

Box je dobrý, ale MMA je mnohem lepší, je přesvědčený Darren Till, jenž poukázal na jeden zásadní fakt.

Toto téma se nejen v poslední době řeší na mnoha diskuzních fórech a podobně tak k tomu přistupují i sami zápasníci.

Dokonce už několik boxerů, včetně Mikea Tysona, muselo přiznat, že MMA momentálně dává boxu na prdel. A pokud se v blízké době něco nezmění, bude to jenom horší.

Stejně to vnímá i zápasník ze střední váhy UFC Darren Till, ten vypíchl jednu zásadní věc.

„Box má pod sebou strašně moc světových šampionů, kteří o sobě tvrdí, že jsou nejlepší. Ti nejlepší proti sobě ale nikdy nejdou, to by se v MMA a zejména UFC stát nemohlo,“ poznamenával.

„Box je tedy dobrý, ale MMA je mnohem lepší. UFC podniká zápasy, které fanoušci a svět chtějí vidět. Můžete proti tomu argumentovat, jak chcete, ale tak to prostě je,“ přidával a poukazoval třeba na bitvu, jíž se zanedlouho dočkáme. Vystoupí v ní Gilbert Burns s Khamzatem Chiamevem a diváci už teď trpí nedočkavostí.

Podobně to vnímá nejen Mike Tyson, ale i třeba Floyd Mayweather, jenž navrhuje, aby došlo ke sjednocení velkých organizací. Asi by již nebyly pásy WBC, WBO, WBA či IBF, ale zato by byla jedna velká federace, v níž by mohlo dojít k mnoha napínavým duelům.

„Dříve se prali nejlepší s nejlepšími, ale postupem času to už tak není. Box má bohužel příliš mnoho hmotnostních kategorií, příliš mnoho velkých federací a příliš mnoho šampionů. V takovém případě se jen těžko dočkáte nějakých napínavých bitev,“ vysvětloval Mayweather.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.