top fight logo export web
Deiveson Figueiredo odveta

Deiveson Figueiredo hodlá kvůli rasismu bojkotovat čtvrtý zápas s Morenem

Šampion muší váhy se rozhodl bojkotovat svůj právě domluvený zápas s Brandonem Morenem, důvodem mají být rasistické urážky.

Deiveson Figueiredo a Brandon Moreno za sebou mají tři vzájemná střetnutí, a jelikož je jejich skóre 1-1-1, rozhodlo se UFC rovnou sáhnout ke čtvrtému měření sil, které by tento nerozhodný výsledek konečně rozseklo.

Vše bylo zpočátku na dobré cestě, oba borci se domluvili na termínu 2. července a s ním spojeným turnajem UFC 276. Potíž je ale v tom, že si mexický vyzývatel a jeho tým otevřeli ústa na špacír, čímž realizaci této bitvy značně ohrozili.

„Drahý Dano White, jako světový šampion se tě ptám, zdali bys mohl zvážit moji žádost a do mého dalšího zápasu mi dát nějakého jiného soupeře,“ dotazoval se Figueiredo, jenž danou situaci bere nesmírně vážně.

„Brandon Moreno a jeho tým překročili hranici svými rasistickými poznámkami. Začali mě nazývat opicí, a dokonce i zveřejnili upravené obrázky, kde mi vyphotoshopovali opičí obličej. Vy víte, o čem mluvím. Jakmile k tomu došlo, ihned jsem se zapojil do boje proti rasismu. Ve městě, ze kterého pocházím, skutečně žijí převážně Indové a černoši,“ vysvětloval.

„Přeju si tedy bojovat s dalším vyzývatelem v pořadí, jako je Kai Kara France, který si svou šanci naprosto zasloužil,“ dodal s tím, že bude čekat na odpověď, které se nepochybně v blízké době také dočká. Hlavním soudcem bude Dana White, jenž se zdá být prozatím přikloněn k završení čtvrtého zápasu. Rasismus se ale zejména v Americe bere vážně, proto svůj názor může ještě přehodnotit.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.