top fight logo export web
02c945059d8e4da556de087247008d1573139d0c

Dillashaw: Podváděl jsem a teď se musím skrývat, nedokážu se ostatním zápasníkům podívat do očí

Mohl se stát šampionem dvou divizí, jenomže pak svou mistrovskou bitvu o trůn muší váhy prohrál a následně se i dostavily výsledky z antidopingové kontroly, které poukázaly, že Dillashaw již delší dobu užíval erythropoietin (též známý jako EPO).

Předtím mu to nevadilo, nyní by se nejraději neviděl. T.J. Dillashaw se stal jednou z obětí nedůvěry v sebe sama, když si musel úmyslně vypomáhat prostředky zvyšující sportovní výkonnost. O jeho prohřešku již dříve informoval Cody Garbrandt, nikdo mu to však nevěřil. USADA bohužel tento druh testu nebrala vážně, a tak bylo snazší jej obejít. Jednou ovšem to kladívko udeřit přeci jen muselo.

„Nevím, co mě to napadlo. Schovávám se, nepodstupuji interview, nechodím na veřejnost. Tak nějak jsem se ze všeho toho schoval do ústraní,“ pravil Dillashaw, jenž v krátkém spotu pro LowKick MMA prolomil mlčení. „Jsou tu věci, které jsem mohl říct, ale neřekl jsem. Nechci se na nic vymlouvat, je to tak, jak to je. To je ten důvod, proč jsem na to sám upozornil, když se na to přišlo.“

Na omluvy je nyní bohužel pozdě, jeho čest byla poskvrněna a návrat, aby ji mohl napravit, bude možný až za dva roky. To je opravdu velká škoda nejlepších bojových let již tak nadaného talentu, který v sobě T.J. za tou vší „lží“ ukrýval.

„Chtěl jsem světu dokázat, že jsem nejlepší z nejlepších. Své tělo jsem tlačil do extrémů, abych to dokázal. Poslední shazování (z bantamové do muší váhy) se na mně ale podepsalo, já ztratil sílu a mé tělo se začalo rozpadat. Cítil jsem, že když si nepomůžu, tak ten zápas (s Henrym Cejudem) budu muset odmítnout, takže jsem začal podvádět a bohužel se na to i přišlo. Je to krutý, nemůžu se kvůli tomu podívat ostatním zápasníkům do očí, ale musím přijmout svůj trest takový, jaký je,“ vysvětloval Dillashaw.

Co je to EPO? Erythropoetin je lidský hormon podporující tvorbu červených krvinek. Slouží k přenosu kyslíku v krvi. EPO tedy stimuluje tvorbu červených krvinek a jeho nitrožilní podání vede ke zvýšení fyzické výkonnosti. Proto je ve vrcholovém sportu zneužíván jako podpůrný prostředek.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!