top fight logo export web
Rafael dos Anjos Khabib Nurmagomedov zapas vyjadreni

Dos Anjos: S lepší přípravou bych Khabiba přejel. V zápase byl nulový, nic mi neudělal

Rafael dos Anjos stále lituje, že neměl na zápas s Khabibem regulérní přípravu. Pokud ano, dnes by Orlovo skóre „rozhodně“ nebylo 29-0.

Brazilský veterán byl jedním ze soupeřů, přes které se Khabib musel dostat, aby mohl zabojovat o pás lehké váhy.

V říjnu roku 2014 se Rafael nesl na vlně pěti výher, než mu osud do cesty přiřadil perspektivní ruské jméno. „RDA“ na něj zahájil přípravu, která ovšem nezapočala vůbec dobře. Z regulérního tréninku kvůli zranění údajně zcela sešlo. Následovala jen fyzická údržba, která se nakonec ukázala jako nedostatečná.

„Pokud se bavíme o věcech, které nás v kariéře mrzí nejvíce, nesmím opomenout duel s Khabibem. Problém není ta prohra, ale ten pocit, že prostě vím, že bych ho porazil, jen kdybych měl regulérní přípravu,“ rozhovořil se dos Anjos v podcastu u Fabricia Werduma.

„Problém byl v tom, že jsem si hned na začátku přípravy roztrhl ucho. Během jednoho ze sparingů se mi prostě zaklínilo o klec, já zabral a výsledek byl čtrnáct stehů. S takovým zraněním se prostě nemůžete věnovat tréninku, 4-6 týdnů jsem tedy nemohl jet žádné sparingy a už vůbec ne žádný grappling,“ vyjasňoval.

khabib vyhruzky mma odpoved duchod

„Na zápas s Khabibem, nejlepším grapplerem v celé historii UFC, jsem tedy vůbec netrénoval svou zem. A přesto je pozoruhodné, že mi během zápasu nic neudělal. Z hlediska ran byl nulový, vůbec mi neublížil. Dokonce jsem byl natolik fit, že jsem o čtyřicet dní později měl další zápas,“ vzpomínal.

„To je to, co mě mrzí. Jsem černý pásek v jiu jitsu. Kdybych do přípravy zapojil více země, mohl jsem Khabiba eliminovat. Věřím tomu, že by jeho skóre nebylo bez nuly. To je to, o čem se dodnes spekuluje. On prostě nebojoval s pořádným grapplerem, který by ho prověřil také jinak,“ zamyslel se Anjos.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!