top fight logo export web
Adesanya Pereira

Doufám, že přede mnou Adesanya zase neuteče, hovoří jeho přemožitel, který teď chce soupeře z top pětky

K třetímu zápasu s Israelem Adesanyou se chce co nejdříve protlačit bojovník, který šampiona už dvakrát porazil.

Alex Pereira je čtyřiatřicetiletý Brazilec, který má kickboxerské zázemí, v němž se už dvakrát střetl s nynějším šampionem střední váhy UFC Israelem Adesanyou. Toho v obou případech porazil. Jednou to bylo na body, podruhé dokonce na KO.

Není tedy divu, že je nyní Pereira přesvědčený, že nad Adesanyou drží mentální výhodu, kterou hodlá promítnout i do třetího měření sil, tentokrát ale pod taktovkou MMA pravidel.

V cestě mu brání jen oficiální žebříček střední váhy, pokud se jím tedy Dana White ještě řídí. Pereira v UFC podstoupil teprve dva zápasy, a i když je oba vyhrál, od titulu je stále poměrně daleko. A proto by rád využil nějaké skulinky a už teď vyzval někoho z elitní pětky.

„Nevidím důvod, proč bych hned příště nemohl bojovat třeba s takovým Jaredem Cannonierem. Všichni vědí, že jsem známý Adesanyův kat… Přesně toho člověka, kterého vy máte za neporazitelného. Já vám ukážu, jak ho porazit, potřebuju k tomu jen příležitost,“ uvedl udatný Brazilec.

„Chápu, že tu jsou nějaké žebříčky, proto je na čase, aby mi byli předhozeni relevantní soupeři. Takoví, co mě dovedou k titulu. Musíme si ale pospíšit, protože je Izzy přede mnou připravený utéct. Od té doby, co jsem přišel do UFC, má strach, je to z něj cítit. Potřebuju s ním bojovat dřív, než mi uteče do jiné váhové divize nebo než ukončí kariéru,“ říká Pereira, jenž by si rád nad Adesanyou připsal zlatý vítězný hattrick.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.