top fight logo export web

Dustin Poirier čelil drsné otázce. Zabil by, byť už nechtěně, Conora McGregora v kleci?

UFC se po menší odmlce postupně vrací, přičemž jeden z hlavních trháků, které nám přinesou turnaje v Abú Dhabí, bude patřit Conorovi McGregorovi s Dustinem Poirierem.

Jak postupně plyne čas, rostou i emoce. Predikce k výsledku souboje se jenom šíří a společně tak se objevují nové a nové otázky. Nad některými z nich dokonce zůstává rozum stát.

Dustin Poirier byl posledním hostem podcastu u Borrachinha Depotu. Zde se pokusil promluvit o svém tréninkovém kempu (který má už mimochodem úspěšně za sebou), o své budoucnosti a především pak o svém psychickém či fyzickém rozpoložení před zápasem s Conorem McGregorem.

V krátkém shrnutí je nutné dodat, že se Dustin cítí ve skvělé formě. Co mohl v přípravě vypilovat, to vypiloval, a dokonce si pochválil i své sparingové partnery. Do duelu s Conorem půjde v novém mentálním rozpoložení, jež by mělo zahrnovat klidnější taktiku, než tomu bylo v prvním případě.

S čím ovšem Poirier ovšem asi jen tak nepočítal, to byla otázka na tělo. Theo Von se ho během podcastu zeptal, zdali by Conora McGregora zabil, přičemž se opíral o ten fakt, že ačkoliv to nevypadá, mezi Dustinem a Conorem musí eskalovat vysoké napětí. Ve hře je hodně. Kromě samotné cti i velká šance značně se přiblížit titulu šampiona.

Conor McGregor a Dustin Poirier se chystají na odvetu v UFC

Diamond musel znovu prokázat své velké srdce. Tuto rýpavou otázku zvládl zodpovědět s klidnou hlavou. „Víte, já nechci nikoho zabít. Ať už úmyslně nebo neúmyslně. Tohle není cílem tohoto sportu a určitě něco podobného nepřeju nikomu jinému,“ řekl.

Následně připomněl důvody, proč tohle všechno dělá. „Mně jde hlavně o to, abych v tomto sportu po sobě něco zanechal, abych něco dokázal. Samozřejmě, že chci Conora porazit, ale nedělám to z osobní msty. Dělám to proto, abych se stal šampionem, to je můj cíl,“ odůvodňoval Poirier.

A vydělané peníze? Radost pro děti z Louisiany! „Conorovi moc děkuji za to, že se sám nabídl, že podpoří mou nadaci (The Good Fight Foundation). Za ty peníze hodlám vybudovat tělocvičny, aby děti měly kde trénovat a rozšiřovat tak své znalosti,“ dodával přívětivě.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.