top fight logo export web
af33e5b82a3f8b9431cdb784d1d61872250a3315

Edson Barboza a jeho tým se hodlají odvolat proti výsledku zápasu z UFC 242

UFC 242 bylo symbolem nejen velké titulové bitvy, ale také velkého hlavního předzápasu, o nějž se postarali Edson Barboza a Paul Felder. A byl to kupodivu druhý jmenovaný, jenž se nakonec mohl radovat z těsné bodové výhry. Jak se ale toto vítězství zrodilo, to doteď nikdo nemůže pochopit. Dokonce ani sám šéf organizace.

Paul Felder dle statistik vrátil Barbozovi porážku z roku 2015. Vyhrál formou split decision, když v jeho prospěch hlasovali dva ze tří přísedících soudců. Paradoxem ovšem zůstává, jak se zápas hodnotil. Jeden rozhodčí totiž hlasoval 30-27 ve prospěch Barbozy, druhý 30-27 ve prospěch Feldera a třetí 29-28 rovněž pro „Irského draka“. Znamená to snad, že se každý díval na jiný duel?

„Domníváme se, že byl zápas hodnocen chybně, a tak jsme se rozhodli vůči výroku odvolat,“ uvedl Barbozův manažer Alex Davis. „Není možné, aby jeden sudí hlasoval jasně 30-27 v náš prospěch a druhý stejným poměrem v náš neprospěch. Je to jen znamení toho, jaké v tom sami mají zmatky,“ dodával poněkud rozhněvaně.

Dá se však očekávat, že by tato stížnost na celkovém výsledku zápasu něco změnila? Podle vícero zdrojů nikoliv, avšak hlavní důvod, proč se tyto kroky podnikají, je ten, aby se podobným problémům zamezilo v budoucnu. Téhož názoru je dokonce i sám Dana White, jenž na pozápasové tiskové konferenci nedokázal vysvětlit, jak se tento bodový výrok zrodil.

„Nemůžeme dovolit, aby se podobné chyby opakovaly. Všichni zápasníci investují spousty času a sil do své přípravy, aby je pak rozhodčí takhle poškodili. Nic proti Felderovi, je to dobrý bojovník, působí v dobrém týmu, ale myslím si, že jsme vyhráli minimálně dvě kola,“ uzavíral Alex Davis.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!