top fight logo export web
d032b7b8249919d5770e7612b1f9e1028fede847

EFC: Velkolepý sen o postupu do UFC je zde. Van Staden bude hájit svůj pás proti Daveovi Mazanymu

Jihoafrický válečník Martin Van Staden a jeho americký soupeř Dave Mazany jsou dva odlišní lidé, kteří sdílí jeden stejný sen. Slibná vidina jejich účasti v UFC je pro ně tak silná, že jsou schopni si kvůli ní navzájem urazit hlavy.

Van Staden (26-10-0) se nám vůbec poprvé představí v roli obhájce a se svým pásem z lehké váhy vykročí proti vyzyvateli Daveovi Mazanymu (The Pain Train, 16-7-0). Souboj, jenž se uskuteční tuto sobotu v GrandWest Areně (Kapské Město, Jihoafrická republika), se může nakonec ukázat jako klíčovým v budoucnosti obou účastníků.

„Už od doby, co jsem poprvé viděl UFC, bylo mým cílem se tam dostat,“ pravil Van Staden pro KweséESPN. „Vím, že jsem k tomu byl zrozen, jen mi to trvalo o něco déle, než jsem sám čekal,“ přiznává pětatřicetiletý zápasník.

Hlavními příčinami jsou podle jeho slov špatná rozhodnutí, která činil ve špatné době. Nyní se však poučil, nabral dostatek zkušeností a ty hodlá během sobotního duelu jednoznačně předvést.

„Když jsem s tímto sportem začínal, asi jsem přecenil své schopnosti a vybral si špatnou kategorii, kde jsem se utkal s chlápky, kteří vážili více než já. Chvíli mi trvalo, než jsem se z toho poučil, ale teď jsem tu a poslední dva roky se konečně nesu na té správné vlně,“ uvedl Van Staden.

K jeho promoci do UFC přidal jisté spekulace i současný prezident této sítě Dana White, jenž africkému odvážlivci již v minulosti nabídl vstupní test, který ovšem nevyšel v jeho prospěch, neboť byl v té době zraněn. Pokus číslo dva by ale mohl přijít co nevidět, jen bude důležité překonat jednu důležitou překážku.

„Až se tak stane, až s Davem skončím, myslím si, že UFC na sebe nenechá dlouhá čekat a brzy mi zaklepe na dveře. Nikoho lepšího by najít nemohli. Jsem člověk, co vám udělá show a co sráží hlavy svých protivníků jedním úderem. Jsem velice nedočkavý, čeká mě velkolepá budoucnost,“ předpověděl.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.