top fight logo export web
Karlos Vémola hodnotí pekelný výkon Jiřího Procházky. A s chválou rozhodně nešetřil

Henry Cejudo hodnotí Jiřího Procházku a jeho šance proti Gloveru Teixeirovi

Již v pondělí se má Jiří Procházka hlásit u Henryho Cejuda, po jehož boku zahájí svou přípravu na titulovou bitvu.

Tu svede 7. května proti současnému šampionovi polotěžké váhy Gloveru Teixeirovi, o němž se hovoří, že to pro Jirku bude největší dosavadní zkouška. Podobně tak to vidí i sám bývalý mistr dvou váhových kategorií Henry Cejudo, pro něhož je český samuraj zatím jakousi neznámou.

„Jirka se mi jako bojovník velmi líbí, ale doposud nevíme, jaký je jeho wrestling. Netušíme, jakou má obranu proti strhům, jaký má grappling, jaké má jiu jitsu, jak se dokáže poprat s titulovým tlakem. Je tam prostě moc proměnných, které musíme zjistit,“ poznamenávala UFC legenda z nejnižších hmotnostních pater.

„Teixeira v současné formě bude pro kohokoliv náročnou zkouškou. Osobně bych řekl, že má ty nejlepší strhy ze všech aktivních bojovníků. Prakticky všechny je schopný dostat na zem, proto jsem zvědavý, jak je na tom Procházka se svou obranou,“ podotýkal.

„Na druhou stranu je nutné přiznat, že má Jirka skvělý postoj. Je to velmi neortodoxní, silný a špatně čitelný zápasník. Řekl bych, že je místy až šílený, ale právě tato šílenost bývá kolikrát klíčem k úspěchu. Myslím si, že do roka určitě bude šampionem,“ konstatoval Cejudo pro BT Sport.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.