top fight logo export web
Chimaev Adesanya

Hodně snadná práce! říká Chimaev o případném duelu s Adesanyou

Israel Adesanya je pro mnohé UFC bojovníky už jakousi nezdolatelnou silou, pro Khamzata Chimaeva je to ale jen pouhý a snadno skolitelný pěšák.

Švédský „Borz“ se opírá o svůj agresivní bojový styl, jehož primárním aspektem je kromě neustálého nátlaku rovněž i prvotřídní wrestling.

Podíváme-li se však na Adesanyu, to je v podstatě ryzí postojář, který svou zem začal rozvíjet až s příchodem do UFC. A přesto zde ještě nenašel soupeře, který by jeho pozemní dovednosti naplno vyzkoušel. To by ale Khamzat okamžitě změnil.

„Adesanya je dobrý v tom, že se nikam nežene, a tak častokrát soupeře nutí hrát jeho hru. Na to, že to je postojář, tak je to jinak hrozně nudný fighter, který má nulovou, ale absolutně nulovou zem,“ říká Chimaev.

„Kdyby mi byla dána příležitost, tak bych se s ním nepáral, a prostě bych ho zničil. Soupeře s nulovým wrestlingem zápasník mých kvalit nebude mít vůbec žádné potíže dát. Proto říkám, že Izzy je pro mě hodně lehká výzva,“ dával najevo své sebevědomí.

Uvedl nám to ale i na příkladu. „Robert Whittaker není žádný wrestler, a přesto Izzyho dostal na záda. Jan Blachowicz není žádný wrestler, a přesto Izzyho dostal na záda – navíc mu nedovolil vůbec vstát. Umíte si představit, co bych s ním na té zemi udělal já? Pro mě snadno vydělané prachy,“ vypíchl pro MMAFighting.

Možná je jen škoda, že se tohoto souboje pravděpodobně nedočkáme. Adesanya si dá ještě jednu obhajobu (proti Jaredu Cannonierovi) a pak se opět přesune do polotěžké váhy. A zde už asi zakotví. To Khamzat Chimaev se hodlá nejprve probít k Usmanovi, než se přesune do divize střední váhy.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.